Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kasjopeja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kasjopeja
10-12-2012 00:54   Janusz Ludwiczak
Konkurs piosenki harcerskiej odbył się w sobotę w Klubie "Krąg". Na festiwalu wystąpiły gromady zuchowe, drużyny harcerskie i wędrownicze. Wybrano także najlepszą piosenkę, skecz i najlepsze przebranie.

W sobotę na dziewięć godzin Klub Osiedlowy "Krąg" stał się stolicą piosenki harcerskiej, a to za sprawą festiwalu piosenki "Kasjopeja".

Najpierw między godz. 11 a 14 na scenie odbył się koncert gromad zuchowych i drużyn harcerskiej, a od godz. 17 trwała Kasjopeja dla drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych. Wieczorem odbyła się trzecia część festiwalu, podczas której odbyły się występy grupowe zastępów, drużyn, szczepów, komend oraz występy indywidualne.

Każdej jesieni, od prawie trzydziestu lat, poznańscy skauci uczestniczą w "Kasjopei" - festiwalu piosenki harcerskiej i zuchowej. Impreza ta od drugiej połowy lat 80-tych weszła na stałe do harcerskiego kalendarza. "Kasjopeja” to spotkanie z piosenką organizowane w listopadzie, początkowo przez 57 PDH "Arkona". A, że na listopadowym niebie widoczny jest gwiazdozbiór Kasjopei... - mówi Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Festiwal zakończył hip-hopowy występ oraz wieczorne wspólne śpiew. Najlepszym zespołem okazało się Bractwo Kruka i Kojota (BkiK).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: