Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkolaki obchodziły Dzień Misia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkolaki obchodziły Dzień Misia
29-11-2012 18:51   Janusz Ludwiczak
Światowy Dzień Misia obchodzono w większości łazarskich przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" zorganizowały przyniesionym z domu misiom przyjęcie oraz kącik opowiadania bajek. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 77 uczniowie oglądali filmy o Kubusiu Puchatku i czytali książki o misiach.

Od dziesięciu lat 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki sięga 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

O pluszowym misiu nie zapomniały również dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego. Przedszkolaki zorganizowały przyniesionym z domu misiom przyjęcie oraz kącik opowiadania bajek. Dzieci z grup młodszych bawiły się razem z misiami tańcząc, kołysząc czy układając do snu.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzono również w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego. W poniedziałek uczniowie przynieśli na zajęcia pluszowego przyjaciela. Klasy młodsze oglądały m.in. filmy o Kubusiu Puchatku i czytały książki o misiach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: