Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gimnazjum nr 53 zaprosiło do świata nauki: grobowiec Tutenchamona, robotyka i pokazy chemiczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gimnazjum nr 53 zaprosiło do świata nauki: grobowiec Tutenchamona, robotyka i pokazy chemiczne
26-11-2012 12:33   Janusz Ludwiczak
Komnata z grobowcem Tutenchamona, pokazy chemiczne, nauka pierwszej pomocy i zabawy z matematyką i geografią czekały na uczniów klas 6. w ramach Gimnazjalnej Nocy Nauki, która odbyła się w piątek w Gimnazjum nr 53 przy ul. Winklera.

W piątek, w Gimnazjum nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego przy ul. Winklera 9/11 odbyła się Gimnazjalna Noc Nauki, w trakcie której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogli przekonać się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Zainspirowała nas noc nauki organizowana przez poznańskie uczelnie. Stwierdziliśmy, że warto zrobić coś w naszej szkole, by zaprezentować uczniom klas 6 szkół podstawowych na czym polegają przedmioty w gimnazjum, których oni jeszcze nie mają - biologia, chemia, fizyka, historia czy geografia. Chcieliśmy te przedmioty pokazać w sposób nietypowy - wyjaśnia Agnieszka Korzeniowska, nauczycielka chemii i biologii w Gimnazjum nr 53, współorganizatorka Gimnazjalnej Nocy Nauki.

Szóstoklasiści mogli przenieść się do starożytnego Egiptu śladami Tutenchamona, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wziąć udział w zabawach geograficznych i matematycznych, a także zajęciach z robotyki.

Przygotowaliśmy również kawiarenkę biologiczną. Uczniowie piekli ciastka w kształcie różnych zwierząt, liści i kwiatów. Jest także kącik przedstawiający obieg wody w przyrodzie i kącik anatomiczny. Chętni mogli zobaczyć pod mikroskopem przekrój roślin oraz pokazy przekroju oka. W innej sali odbyły się pokazy chemiczne i zajęcia pokazuję wpływ dźwięku na słuch - dodaje Agnieszka Korzeniowska.

W Gimnazjalnej Nocy Nauki wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 4, 9, 10, 26, 69, 77 i 90. Akcja zostanie powtórzona na przełomie lutego i marca w trakcie drzwi otwartych Gimnazjum nr 53.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: