Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Elf prezentował się na Dworcu Letnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Elf prezentował się na Dworcu Letnim
23-11-2012 16:48   Janusz Ludwiczak
Pierwszy z 22 zakupionych przez wielkopolski samorząd "Elfów" można było oglądać w środę na Dworcu Letnim. Chętni mogli również przejechać się nowym pociągiem z Gniezna do Poznania oraz z Dworca Letniego do Opalenicy.

W środę kilka minut po godz. 10 (niestety z opóźnieniem) na peron 4b wjechał pojazd typu 22WE, zwany Elf-em. Na Dworcu Letnim przez cztery godziny można było na własne zobaczyć zewnątrz i wewnątrz pierwszy z 22 zakupionych przez wielkopolski samorząd nowych pociągów.

Elf ma 75 metrów długości i może przewieźć 450 pasażerów, w tym 204 na miejscach siedzących. Pojazd wyposażony jest w dwie toalety, w tym jedną przystosowaną dla osób z ograniczeniami sprawności ruchowej. Na pokładzie Elfa znajdują się także cztery biletomaty. Pociągi typu 22WE są w pełni monitorowane i posiadają klimatyzację.

Od 9 grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pierwsze Elfy zaczną jeździć na trasach z Poznania do Gniezna, Zbąszynka i Kutna.

W tym roku do Wielkopolski dotrze w sumie osiem Elfów, w kolejnym roku wykonawca - zakłady Pesa Bydgoszcz dostarczą kolejne 12 składów, a do końca 2014 roku pozostałe 4 pojazdy.

Za "Elfy" Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapłaci w sumie 469,5 milionów złotych, z czego 1/3 środków - 168 mln zł pokryła Unia Europejska.


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-11-2012 17:16:25
De.
Jechałem takim na SKM-ce w Warszawie i jechało się nim całkiem przyjemnie. Przyzwyczajony do rzucania i szarpania w EN57, w tym aż dziwnie się czułem gdy jechał tak gładko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: