Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W koszarach przy zbiegu Bukowskiej i Polnej żołnierze obchodzili Święto Niepodległości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W koszarach przy zbiegu Bukowskiej i Polnej żołnierze obchodzili Święto Niepodległości
11-11-2012 23:06   redakcja, chor. Marcin Szubert
W piątek w koszarach przy zbiegu ulic Bukowskiej i Polnej żołnierze, słuchacze oraz pracownicy cywilni Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych spotkali się na uroczystej zbiórce i uczcili 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości st. chor. Pawła Urbańskiego komendantowi SPWLąd Poznań - st. chor. sztab. Markowi Kajko. W trakcie uroczystości przypomniano historię najważniejszego dla Polski i Polaków wydarzenia jakim było odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli i niebytu na mapie świata.

94 lata temu z mroku zaborów odrodziła się niepodległa Polska. Obchody kolejnej rocznicy tego historycznego wydarzenia są szczególną okazją, aby przypomnieć drogę Narodu Polskiego do niepodległości, przywołać pamięć twórców czynu 11 listopada i obrońców odrodzonego państwa polskiego oraz włączyć się w pełne refleksji przeżywanie naszego najważniejszego święta narodowego - powiedział w do zgromadzonych w trakcie uroczystej zbiórki komendant SPWLąd Poznań st. chor. sztab. Marek Kajko.

Uroczystość stała się doskonałą okazja do nagrodzenia najlepszych żołnierzy poznańskiej Szkoły Podoficerskiej. Komendant wyróżnił i pogratulował: st. sierż. Hubertowi Taciakowi i sierż. Andrzejowi Biedrowskiemu.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów szkoły Podoficerskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

11:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Koncert muzyczno-charytatywny "Nasze serca z Ukrainą" w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 Klub "Centrum"

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: