Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W listopadzie zamkną przejście podziemne pod Kaponierą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W listopadzie zamkną przejście podziemne pod Kaponierą
03-10-2012 14:47   Janusz Ludwiczak
Już półtora miesiąca trwa przebudowa Ronda Kaponiery. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. W listopadzie wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Roosevelta. Zamknięte zostanie również przejście podziemne dla pieszych.

11 sierpnia rozpoczęła się przebudowa Ronda Kaponiery. W tym czasie rozebrano część konstrukcji parkingu podziemnego i starą estakadę ulicy Roosevelta (pomiędzy Mostem Uniwersyteckim a Mostem Teatralnym).

Prace budowlane związane z przebudową węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera toczą się zgodnie z harmonogramem. Po zakończeniu rozbiórki konstrukcji parkingu podziemnego na szerokości jednego piętra trwa rozbiórka na szerokości drugiego przęsła. Roboty rozbiórkowe prowadzone są na odcinku od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego. Jednocześnie wykonywany jest wykop pod ścianę szczelną oraz demontowane są fundamenty starej konstrukcji. Toczą się roboty związane z przebudową i budową infrastruktury podziemnej. Zakończyła się przebudowa kanalizacji kablowej sieci energetycznych w ulicy Roosevelta na długości od ronda do ulicy Dąbrowskiego. Bardzo ważnym zadaniem jest przebudowa ciepłociągu. Harmonogram zakłada, że prace należy zakończyć przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Obecnie, kończy się wykonywanie połączeń nowo wybudowanych odcinków z odcinkami dotąd istniejącymi. Trwa również realizacja stacji prostownikowej, która znajduje się pod rondem - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W listopadzie wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.
Do końca roku wykonana zostanie ściana szczelinowa dla dalszej części płyty wiaduktu (połączenie z Rondem Kaponiera), prowadzona będzie dalsza rozbiórka parkingu podziemnego, rozpocznie się również przebudowa przejścia podziemnego, w tym schodów.

Do końca października wykonawca planuje zakończyć budowę zjazdu technicznego i komory CO. Niestety, wykonanie dylatacji modułowych i odtworzenie nawierzchni jezdni spowoduje konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na wschodniej jezdni ulicy Roosevelta między Mostem Dworcowym a skrzyżowaniem z ulicą Bukowską. Zmiany nastąpią w listopadzie i będą obowiązywać na okres około jednego miesiąca.
Prace rozpoczną się od strony ulicy Zwierzynieckiej. Z uwagi na zakres prac i konieczność zachowania bezpieczeństwa pieszych przejścia zostaną wyłączone z ruchu
- informuje ZDM.

Przebudowa Kaponiery potrwa do końca 2013 roku. W ramach inwestycji, którą realizuje konsorcjum firm: Obrascon Huarte Lain SA (lider konsorcjum), Aprivia SA, Hydrobudowa Polska SA i Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Metro ETRO sp. z o.o. przebudowana zostanie konstrukcja podtrzymująca od ulicy Bukowskiej do Mostu Teatralnego, wykonane zostaną niezbędne prace dla uruchomienia komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego w pełnym zakresie w ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Bukowskiej, wyremontowane zostanie przejście podziemne (zbudowane zostaną również ruchome schody i windy), a także wybudowana zostanie stacja przesiadkowa PST/Kaponiera.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: