Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Wilsona zakwitnął muzyką {wideo} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Wilsona zakwitnął muzyką {wideo}
13-05-2008 23:57   Janusz Ludwiczak
W weekend w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji odbyły się koncerty i występy muzyczne w Muszli Koncertowej Parku Wilsona.

W ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji w Muszli Koncertowej Parku Wilsona odbyły się koncerty "Park Wilsona kwitnący muzyką", w którym wystąpiły szkoły muzyczne: w ramach stowarzyszenia Pro Sinfonika (Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 1 im. Św. Urszuli Ledóchowskiej STO oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum Nr 2 z Murowanej Gośliny), a także Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Mieczysława Karłowicza oraz Zespół Szkół Muzycznych z ulicy Głogowskiej. Publiczność mogła zobaczyć też tańce baletowe w wykonaniu uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej.

Jak zawsze dopisała publiczność. Koncerty zostały zorganizowane w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji. Program ten realizuje działania, których zasadniczym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne, zwiększenie potencjału kulturalnego i turystycznego, w tym także nadanie obiektom i terenom zdegradowanym nowych funkcji społeczno-gospodarczych.

Organizacja plenerowych koncertów muzyki ma nawiązywać do tradycji koncertów uzdrowiskowych. Celem koncertów jest rewitalizacja Łazarza i Parku Wilsona oraz promowanie twórczości poznańskich muzyków wśród mieszkańców miasta Poznania.


Fot: Janusz Ludwiczak

Zobacz wideo

Komentarze (6)

19-05-2008 23:40:43
TIMI
Szkoda, że Park Wilsona zakwitł tylko muzyką - szanowny Pan Dyrektor mógł się postarać aby centralny plac wokół pomnika oraz placyki przy wejściu od ulicy Matejki obsadzić kolorowymi kwiatami. Byle nie znow śmierdzącymi aksamitakmi.
15-05-2008 20:34:27
bartek
W końcu Park Wilsona zaczyna odżywać.
15-05-2008 17:35:21
Marta
Ubolewam, że na zdjęciach nie ma wymalowanych dziecięcych buziek. Tak się starałyśmy, żeby najmłodsi mieszkańcy Łazarza pięknie wyglądali ;) Pozdrawiam w imieniu Centrum Innowacji Społecznej! :)
15-05-2008 15:47:56
REDAKCJA
Dziękujemy. Czekamy na dalsze Państwa wypowiedzi.
15-05-2008 14:16:09
marec
mi się także pomysł podoba się, popieram, tak trzymać <ok>
15-05-2008 13:53:40
lazarus
Fajny pomysł z tymi komentarzami :-) Pochwalam. Mimo to pozostaje zarówno na www.lazarz.pl jak i www.forum.lazarz.pl Byłem na koncertach - podobało mi się. Chyba na dni łazarza będa też koncerty w Parku Wilsona?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: