Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tadeusz Falana pokazał "Zastępstwo" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tadeusz Falana pokazał "Zastępstwo"
26-05-2012 09:40   Janusz Ludwiczak
"Mój Teatr" wystawił w piątek w Klubie Osiedlowym "Krąg" w ramach 23. Dni Łazarza spektakl "Zastępstwo". W roli głównej wystąpił znany aktor Tadeusz Falana. Spektakl ten został nagrodzony za debiut na festiwalu OFJA w Toruniu, a także wyróżnienie na festiwalu MONOwMANU 2011.

Spektakl "Zastępstwo" (scenariusz: Artur Beling, Marek Zgaiński, reżyseria: Marek Zgaiński) to niecodzienna absurdalna komedia oparta na klasycznej intrydze. Ona i on kochają się i pragną się pobrać by żyć długo i szczęśliwie, a jej ojciec jest przeciwny temu związkowi. Sytuacja komplikuje się, gdy dochodzi do morderstwa... Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na scenie wciąga widza w ciąg zdarzeń momentami paradoksalnych. To wszystko co dzieje się na scenie jest pretekstem do refleksji na czym polega fenomen teatru i gdzie jest różnica pomiędzy "prawdą rzeczywistą a prawdziwą prawdą sceniczną".

W roli głównej wystąpił Tadeusz Falana, który pracuje w nowym, pierwszym prywatnym teatrze w Poznaniu.

"Mój Teatr" powstał w październiku ubiegłego roku. Pierwsza premiera miała miejsce 22 września. W repertuarze jest już pięć spektakli: dwa monodramy i trzy spektakle wieloobsadowe, są to teksty Marka Zgaińskiego i radiowca Roberta Mierzyńskiego - powiedział Tadeusz Falana.

A czy w dzisiejszych czasach łatwo jest prowadzić prywatny teatr?

Jeżeli patrzy się na Teatr Wielki, Nowy czy Ósmego Dnia to tam są pełne sale. Zdaje sobie sprawę, by te pełne sale były trzeba o to zadbać, również poza artystycznie. Jak wszędzie początki nie są łatwe. Trzeba zaistnieć i o sobie powiedzieć. Mam nadzieję, że z czasem nasz teatr to będzie miejsce coraz bardziej modne. Musimy prezentować coraz lepszy poziom artystyczny. Łatwiej byłoby, gdyby w Poznaniu było parę prywatnych teatrów, ponieważ jest to taki system samonapędzający się - dodaje Tadeusz Falana.

Spektakl "Zastępstwo" będzie można obejrzeć jeszcze 16 czerwca o godz. 19:00 i 21 czerwca o godz. 20:00. "Mój Teatr" mieści się przy ul. Gorczyczewskiego 2 (w okolicach skrzyżowania Bukowskiej i Polnej).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: