Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

FootBall@... połączył teatr i taniec z piłką nożną {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
FootBall@... połączył teatr i taniec z piłką nożną {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
16-04-2012 01:37   Janusz Ludwiczak
Co ma wspólnego teatr z piłką nożną, a zwłaszcza z Euro 2012? Okazuje się, że dużo. Polski Teatr Tańca przygotował spektakl "FootBall@...", którego premiera odbyła się w pawilonie nr 2 (MP2) Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Idea spektaklu FootBall@... zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki.

Polski Teatr Tańca udowodnił, że można sztukę, taniec i teatr połączyć z piłką nożną.

Sztuka tańca wydaje się bardzo daleka od piłki nożnej, a piłkarz daleko od tancerza. Niektóre skoki i ruchy są identyczne, ale wykonywane w innym celu. W piłce nożnej chodzi o bramkę i piłkę, u nas piłka nożna jest tylko symbolem. Wśród tancerzy są te same emocje co u piłkarzy. Zdarzały się również te same kontuzje - powiedziała Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

Euro 2012 - temat, który dotyczy nie tylko Polski i Ukrainy, ale całej Europy. W Poznaniu od dawna o niczym innym się nie mówi jak właśnie o tym wydarzeniu - o piłce nożnej, o stadionie, pieniądzach na ten stadion. Natomiast sztuka poszła całkowicie w kąt. Świadomie wykorzystałam tą inspirację, która okazała się bardzo trafnym elementem motywującym do tego gatunku, jakim się zajmujemy, czyli teatru tańca, gdzie masę inspiracji było z gestów i zachowania piłkarzy na tej scenie, która tworzy boisko - dodaje Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca.

Tym razem sędzią była sama widownia, a piłkarzem strzelającym bramkę publiczność. Do strzelenia gola zostali poproszeni prosto z widowni Mariusz Rumak - piłkarz Lecha Poznań i Andrzej Byrt - prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Premiera spektaklu "FootBall@..." odbędzie się jeszcze w poniedziałek o godz. 18:00 w hali nr 2 (pawilon MP2) Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od strony Dworca Zachodniego).

Bilety w cenie 60 złotych i 30 zł (ulgowy) są do nabycia w impresariacie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej 4, na stronie internetowej http://zaproszenia.ptt-poznan.pl oraz przed rozpoczęciem spektaklu.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: