Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Księża z ministrantami pokopali w piłkę o puchar prezydenta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Księża z ministrantami pokopali w piłkę o puchar prezydenta Poznania
29-01-2012 13:39   Janusz Ludwiczak
Na co dzień służą do mszy świętej, jednak w sobotę postanowili wyjść na boisko i pograć w piłkę nożną. Już po raz dziesiąty odbył się turniej ministrantów o puchar prezydenta Poznania. W zawodach zagrali też klerycy, księża a nawet kościelny.

W sobotę, w hali sportowej Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera odbył się dziesiąty, jubileuszowy turniej piłki nożnej ministrantów o puchar prezydenta Poznania.

Oprócz ministrantów zagrali również klerycy oraz księża m.in. ks. Krzysztof Ratajczak, ks. Tomasz Kozica i ks. Błażej Barczak z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. W reprezentacji księży zagrał też Dariusz Czajkowski, kościelny również z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Ministranci nie tylko służą do mszy, ale aktywizują się na różnych polach. Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem w naszym kraju. Ministranci w piłkę grać lubią i potrafią. Z racji tego, że turniej jest jubileuszowy przygotowaliśmy pewne niespodzianki. Jedną z nich jest występ drużyny księży uzupełnionych przyjaciółmi. Gra m.in. kościelny i kilku ministrantów seniorów. Księża przyszli bawić się razem z ministrantami. Jest również drużyna kleryków - powiedział Jakub Antkowiak, organizator turnieju z Koła Ministrantów Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

W turnieju zagrały reprezentacje z Parafii: Św. Mateusza, Św. Marcina, Matki Odkupiciela, Św. Floriana, Św. Rodziny, Św. Jana Bosko, Św. Jerzego, Matki Boskiej Bolesnej oraz parafie spoza Poznania: Św. Andrzeja z Komornik, Św. Ducha z Kościana, Św. Mikołaja z Mosiny, Św. Józefa z Obornik.

Walka jest o puchar, który ufundował prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który już od kilku lat obejmuje honorowym patronatem nasze rozgrywki. Przewidziane są również puchary dla drużyn, które znalazły się na podium, a dla wszystkich dyplomy i medale. W turnieju występuje trzynaście drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Gramy po 12 minut jeden mecz. W ćwierćfinałach i rozgrywkach finałowych mecze są nieco dłuższe - tłumaczy Jakub Antkowiak.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja ministrantów z Parafii Św. Andrzeja w Komornikach, która w meczu finałowym pokonała 2:0 ministrantów z Parafii Św. Ducha z Kościana. Na miejscu trzecim znalazł się zespół ministrantów z Parafii Św. Mikołaja z Mosiny, który w półfinale wygrał 5:2 z Parafią Św. Jana Bosco z Poznania.


Komentarze (4)

08-03-2012 11:57:14
fabianski 524323
ale ksiadz tomasz kozica dobrze graw pilke nozna
02-02-2012 15:07:12
POznaniak Z Poznania
O puchar tego bara na to ja bym ...... oraz .. gorącym moczem ... Wszak to najwiekszy .... oraz... . Więc p. Redaktorze po co reklama tego .... Grobelniaka
30-01-2012 10:48:31
dk
to dobrze, że nie w internecie bo to nie legalne :) życzę prawidłowych typów
29-01-2012 22:50:08
as
no koscielny z MBB ma duzo wspolnego ze sportem, wszak codziennie widac go w zakladach bukmacherskich obstawiajacego mecze
Aktualności
Niezapominajka
12

lis

19:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Pedagogów

13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: