Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja przypominała o zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja przypominała o zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim
21-01-2012 00:32   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald przeprowadzili działania mające na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi. Prowadzono kontrole i obserwacje miejsc sprzedaży i podawania alkoholu.

Podjęto również czynności w ramach prewencji kryminalnej. Przeprowadzono rozmowy z właścicielami i pracownikami sklepów. Przypomniano o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym. Informowano że sprzedaż pomimo tego zakazu jest przestępstwem.

Oprócz odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej sprzedawcy, właściciel sklepu w którym doszło do sprzedaży musi liczyć się z cofnięciem koncesji na sprzedaż alkoholu. W przypadku wątpliwości sprzedawca ma prawo żądać okazania dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek kupującego, a także odmówić sprzedaży osobie nietrzeźwej lub osobie co do której ma podejrzenia że nie jest pełnoletnia.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: