Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po latach starań ulica Sielska doczeka się przebudowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po latach starań ulica Sielska doczeka się przebudowy
21-11-2011 15:51   Janusz Ludwiczak
Tym razem zaglądamy do sąsiadów, na Górczyn. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg nieograniczony "Rozbudowa ul. Sielskiej w Poznaniu". Inwestycja ta cieszy zarówno Radę Osiedla Górczyn jak i mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Sielskiej na Górczynie. Inwestycji tej od lat oczekiwali mieszkańcy.

Ulica Sielska przypomina bardziej drogę wiejską niż ulicę w dzielnicy zamieszkałej przez prawie 13 tysięcy mieszkańców, w ponad półmilionowym mieście. Ilość dziur na Sielskiej trudno zliczyć. Na ulicy tej brakuje chociażby chodników. Teraz ma się to zmienić.

Rozbudowa ulicy Sielskiej polegać będzie na poszerzeniu ulicy, budowie chodników, kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Przetarg ma zostać ogłoszony 30 listopada. Wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję do końca sierpnia przyszłego roku.

Niezmiernie się cieszę, że ta inwestycja tak długo oczekiwana przez mieszkańców dojdzie do skutku - mówi Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania z Górczyna.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 3 mln zł i nie jest ona współfinansowana przez Radę Osiedla Górczyn. Jest to uwieńczenie działań śp. Macieja Zawiei. Cieszę się, że ten dramatyczny wygląd ulicy uzyskał poparcie ze strony władz miast, Zarządu Dróg Miejskich i kolegów radnych - dodaje radny Bartosz Zawieja.

W ostatnim czasie udało się na Górczynie przeprowadzić kompleksowy remont ulicy Bosej, Myśliwskiej, Knapowskiego, Dalekiej, Górczyńskiej i Krzywej. A to nie koniec planowanych inwestycji.

W ramach mojej poprawki budżetowej w roku 2011 ZDM wyremontował chodniki przy ulicy Drużynowej, Głazowej, Piotra Skargi i części Węglowej - tłumaczy Bartosz Zawieja, miejski radny.


Komentarze (1)

21-11-2011 22:38:29
michu
Bartka znam od lat z II LO Maćka też znałem. Od zawsze mieli to zacięcie społeczne. Górczyn się naprawdę zmienia.Szkoda tylko, że jako mieszkaniec Łazarza nie mogę głosować na "Zawianego" takiego asa nam potrzeba, który po cichu załatwia co trzeba!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: