Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Górczyn rozpoczęła działalność - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Górczyn rozpoczęła działalność
16-04-2011 01:17   Janusz Ludwiczak
W piątek pierwszą, uroczystą sesją inauguracyjną Rada Osiedla Górczyn rozpoczęła swoją działalność.

Sesja inauguracyjna rozpoczęła się od przyjęcia ślubowania przez 15 nowo wybranych radnych, w wyborach, które odbyły się 20 marca.
Każdy z radnych musiał złożyć ślubowanie słowami:
"Ślubuję uroczyście jako radny Osiedla Górczyn pracować dla dobra i pomyślności Osiedla i Miasta Poznania, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami Osiedla i jego mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Osiedla.".

Następnie ustalony został porządek obrad i odczytano uchwałę Miejskiego Zespołu do spraw wyborów osiedlowych w sprawie ważności wyborów, po czym radni wybierali Przewodniczącego Rady Osiedla Górczyn i jego zastępców, Zarząd Osiedla Górczyn oraz przewodniczących komisji: Zielony Poznań oraz finansów.

Jednogłośnie Przewodniczącym Rady Osiedla Górczyn został Grzegorz Flieger, a jego zastępcami: Władysław Kokociński oraz Paweł Zoellner. W skład Zarządu Osiedla Górczyn zasiądą: Wiesław Banaś - przewodniczący, zastępcy: Alicja Maciejewska i Elżbieta Owczaryszek oraz członkowie Zarządu Osiedla Górczyn: Jan Zawieja, Alicja Maciejewska, Joanna Gruszczyńska oraz Łukasz Majchrzak.

W tej chwili staliśmy się jedną, dużą radą. Już wcześniej, od paru lat współpracowaliśmy ze sobą, jako mniejsze rady. Największymi problemami są drogi. Brakuje niestety pieniędzy na te inwestycje. Jako rada będziemy starać się załatwiać najbardziej pilne potrzeby mieszkańców. - mówi Grzegorz Flieger, nowo wybrany Przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

Na początku maja nastąpi otwarcie pełnowymiarowego boiska przy ulicy Leszczyńskiej i Bojanowskiej. Inwestycja była realizowana w ramach grantu, w czterech etapach, łącznie z placem zabaw. Na boisko ze sztuczną trawą zostało przeznaczone 120 tys. zł, w poprzednich grantów udało się pozostać po 170 tys. zł. Jest szansa, że uda nam się jeszcze zbudować boisko do siatkówki. - dodaje Grzegorz Flieger, Przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

W trakcie sesji radni ustalili, że 4 maja o godz. 18:00 spotkają się na drugiej sesji, podczas której będą dyskutować m.in. na temat zamontowania monitoringu na terenie nowego boiska przy zbiegu ulic Leszczyńskiej i Bojanowskiej. Natomiast cztery dni później przedstawią się mieszkańcom, podczas festynu Parafii Św. Krzyża.

Kadencja Rady Osiedla Górczyn, które powstało po połączeniu trzech jednostek pomocniczych(Osiedli: Górczyn, Górczynek i ks. Skorupki) potrwa cztery lata, do 2014 roku. Na terenie Osiedla Górczyn mieszka 12 962 mieszkańców i obejmuje ono powierzchnię 4,21 km kw, stanowiąc granice obejmujące obszar ulic: Palacza (strona południowa) - Arciszewskiego - Górnicza - tory kolejowe w kierunku Junikowa - Skrajna - Wykopy - Komornicka - Pszczyńska - Leszczyńska - Piargowa - Głazowa - Przełęcz - Czechosłowacka - Południowa - tory kolejowe w kierunku Wrocławia - Krauthofera (strona południowa) - Palacza (strona południowa).

A jakie są największe problemy Górczyna?
Intensywna zabudowa deweloperska, brak planów zagospodarowania przestrzennego w obrębie ulic Palacza/Głogowska/Arciszewskiego/Ściegiennego - to największe problemy Górczyna.
Rada Osiedla Górczyn już na etapie warunków zabudowy sprzeciwiała się budowie wieżowca przy ulicy Górczyńskiej. To oczywiste, że na tak małym obszarze nie może być zbudowanych kolejnych, kilkuset mieszkań, a co za tym idzie obsługa komunikacyjna nie istnieje w przypadku pożaru czy przejazdu karetki pogotowia.
- mówi Bartosz Zawieja, Radny Osiedla Górczyn poprzedniej kadencji i Radny Miasta Poznania, który prowadził sesję inauguracyjną do momentu wybrania nowego przewodniczącego Rady Osiedla Górczyn.

W latach 2009-2010 udało się wyremontować ulicę Krzywą, Daleką i Górczyńską, co bardzo nas cieszy. Obecnie do czerwca realizowana jest przebudowa ulic Bosej, Myśliwskiej i Knapowskiego. Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych przetargów. Dokumentacje są opracowane dla ulic Sielskiej, Górki i Kosynierskiej. - dodaje radny Bartosz Zawieja.

W poniedziałek, o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 26 zaprzysiężeni zostaną nowo wybrani Radni Osiedla Święty Łazarz. Rada tym samym rozpocznie swoją działalność, o czym pisaliśmy w artykule: "18 kwietnia nowi radni zostaną zaprzysiężeni".


Komentarze (5)

09-08-2017 11:21:13
JS
@Pozytywna Złota łopata! Artykuł dotyczy rozpoczęcia działania przez RO, ale... poprzedniej kadencji :) 2011 rok :)
09-08-2017 08:52:54
Pozytywna
Może to ci malkontenci powinni ruszyć tyłek i zabrać się do roboty na rzecz lokalnej społeczności albo chodziaż pomóc (alibaba, kopek) najłatwiej kogoś krytykować jak się samemu nic nie robi, radny osiedlowy to praca społeczna.
11-05-2015 09:54:37
kopek
dlaczego jesteście tak negatywnie nastawieni w swoich komentarzach. mało robią? to może próbujcie ich do tego motywować, oferując swoją pomoc, zgłaszając nowe sprawy i na bieżąco monitorując. Może warto się włączyć do swpólnego działania aby nasza dzielnica ładnie wyglądała, a nie tylko krytykować?
19-04-2011 08:18:58
poznaniak
No na zdjęciech widać mniej kawy to może ruszą swe (....) i do roboty
16-04-2011 07:00:00
ALIBABA
wow zobaczymy czy obietnice to znów obiecanki hehehe
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: