Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od listopada tramwaje nie pojadą przez Rondo Jeziorańskiego i na Junikowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od listopada tramwaje nie pojadą przez Rondo Jeziorańskiego i na Junikowo
06-10-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
Po Wszystkich Świętych rozpocznie się przebudowa ulica Grunwaldzkiej oraz kolejny etap kompleksowej modernizacji Ronda Jeziorańskiego. Od 3 listopada tramwaje linii nr 1, 6, 7 i 13 w ogóle nie będą jeździć przez Reymonta i Grunwaldzką.

Tuż po Wszystkich Świętych pasażerów MPK czekają kolejne zmiany. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego tramwaje linii nr 1, 6, 7 i 13 w ogóle nie pojadą na Budziszyńską i Junikowo, a ulicą Grunwaldzką jeździć będą autobusy komunikacji zastępczej.

3 listopada Rondo Jeziorańskiego całkowite zamknięte zostanie dla tramwajów. Objazdy czekać będą też kierowców, gdyż wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu.

Na razie nie wiadomo jakimi objazdami kursować będą "jedynka", "szóstka", "siódemka" i "trzynastka" - nad tym pracuje już Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM). Prawdopodobnie od skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej wzdłuż ulicy Reymonta do Ronda Jeziorańskiego kursować będzie tramwaj wahadłowy. Natomiast od Ronda Kaponiera przez Bukowską, Przybyszewskiego, Marcelińską, Grochowską, Grunwaldzką do os. Kwiatowego mają jeździć autobusy "za tramwaj" T2, które poruszać będą się po specjalnych buspasach.

Jeszcze pod koniec tego miesiąca ma rozpocząć się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej, która poszerzona zostanie z dwóch do czterech pasów pomiędzy ulicą Jeleniogórską, a Malwową. Równocześnie na Junikowie powstanie nowa pętla tramwajowa z terminalem przesiadkowym dla autobusów miejskich i podmiejskich.

O wszelkich szczegółach i utrudnieniach komunikacyjnych będziemy Państwa informować na bieżąco.


Komentarze (6)

13-10-2011 21:37:52
Adele
Zgadzam się z użytkownikiem "rataje"! Jest tragedia! Remonty powinny być wykonywane dwuzmianowo, a nie tak, że ilekroć przechodzę obok ronda Jeziorańskiego to na placu budowy praktycznie nic się nie dzieje. Wszystko rozkopali i heja! Taki system pracy jest uwarunkowany zapewne oszczędnościami-wykonawca najpierw wynajmuje maszyny potrzebne do zrównania wszystkiego z ziemią, a potem wypożycza maszyny do budowania. Narazie będę jeździć rowerem, ale jak spadnie śnieg? Nie widzę tego :/
10-10-2011 21:22:46
rataje
Jak tu się nie odzywać - polecam dojazd z Rataj na Junikowo - w tej chwili wahadało plus przesiadka - wahadła miało być do października a będzie do kwietnia, jak wyłączą rondo to nie mam zielonego pojecia w jaki sposób będzie można się przedostać - chyba teleportacją! także polecam wrześnianinowi codzienną przejażdzkę na tej trasie zimą od listopada , ciekawa jestem jaki wtedy będzie komentarz.
06-10-2011 18:45:46
wrześnianin
Nie przesadzajcie. Chcecie miec ładne drogi i torowiska?! To morda w kubeł!
06-10-2011 16:19:41
gaga
byle do kwietnia...
06-10-2011 15:02:40
pasażer
Po prostu super, tramwajem już nigdzie się nie dojedzie. Mam nadzieję, że autobus za tramwaj pojedzie z Kaponiery wzdłuż całej Grunwaldzkiej na Junikowo, jaki jest sens go puszczać przez zakorkowaną Bukowską i Przybyszewskiego?
06-10-2011 08:29:36
kaśka
No fajnie, to już po Poznaniu w ogóle jeździć się nie da.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: