Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy wystąpili na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy wystąpili na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej
24-09-2011 14:52   Janusz Ludwiczak
70 seniorów z siedmiu domów pomocy społecznej wystąpiło w czwartek na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który odbył się na terenie Parafii Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej.

Już po raz drugi odbył się w czwartek Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów. Wzięło w nim udział siedemdziesięciu seniorów z siedmiu domów społecznych.

Na scenie wystąpiły zespoły: "Jesienne Róże" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej, "Sami Swoi" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Nowy Świat, "Klub Płomień" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 z os. Piastowskiego, "Akord" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 5 na os. Kosmonautów, "Słoneczna Przystań" z DDPS nr 6 przy ul. Racjonalizatorów, a także zespół "Bukowiacy" z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bukowskiej oraz zespół "Ognisko" z DPS Ugory.

Na pomysł zorganizowania Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów wpadliśmy dwa lata temu. Jest sporo różnych festiwali i przeglądu piosenek. Akurat nie było żadnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, a wiadomo, że są to pieśni i piosenki wpadające w ucho. Seniorzy bardzo lubią je śpiewać - powiedziała Maria Paradowska, współorganizator Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej.

Seniorzy zaśpiewali takie utwory jak "Pierwsza Brygada", "Morze Nasze Morze", "Hymn do Bałtyku", "Ułani i Panienka", "Przybyli Ułani", "Wojenko Wojenko" czy "Piosenko Ma".

Każdy zespół wykonał trzy piosenki, które oceniało jury w składzie: prof. Daniela Kraus-Burzyńska, Jarosław Jurkowski z Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Sił Powietrznych, Eligiusz Szczepaniak z Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej oraz Wojciech Wośkowiak - Radny Miasta Poznania.

Na zwycięzców czekały nagrody książkowe, albumy i upominki przygotowane przez samych seniorów, które wykonali na terapii zajęciowej.

Zwycięzcą II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej okazał się zespół "Słoneczna Przystań" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 6 przy ul. Racjonalizatorów.

Łazarscy seniorzy z DDPS nr 1 przy ul. Konopnickiej zajęli drugie miejsce. Okazuje się, że równocześnie przygotowywali się do innego muzycznego festiwalu.

Otrzymaliśmy też zaproszenie na Festiwal Piosenki Turystycznej. Nasz zespół "Jesienne Róże" wystąpi również na Biesiadzie Bamberskiej. Seniorzy przygotowali się równocześnie do obu festiwali, więc niełatwe mieli zadanie. Codziennie odbywały się próby, a dla seniorów nie było to łatwe, chociażby ze względu na ich stan zdrowia - wyjaśnia Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i koncert w wykonaniu Danuty Julskiej.


R E K L A M A

Komentarze (3)

02-11-2011 12:33:20
Bella
Może i poniosło ale nie byłam w tym osamotniona. "Lepiej późno niż wcale".
26-10-2011 19:31:50
czytelnik
Bello chyba Cię poniosło
13-10-2011 12:08:29
Bella
Dlaczego nie ma na zdjęciach wszystkich zespołów , które wystąpiły na Festiwalu .Jest tylko faworyzowany zespół gospodarzy z D.D.P.S ul . Konopnicka1. A niespodzianką tego Festiwalu była nasza ULUBIENICA - poznańska piosenkarka pani Danuta Maria J.,która od 5 lat śpiewa charytatywnie w D.D.P.S i całodobowych D.P.S. na terenie nie tylko Poznania m.in na Ugorach i Bukowskiej za co Jej serdecznie dziękujemy!!! Nieprawdą jest też to iż na zakończenie festiwalu zagrał Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Sił Powietrznych . Proszę o sprostowanie tego przekłamanego komentarza na temat II F.P Ż dla seniorów .Ktoś za takie przekłamanie i nierzetelność ponosi odpowiedzialność. Beela Uczestnik festiwalu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: