Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trzydzieską" na stadion. Siódma linia tramwajowa na szczęście nie sparaliżowała Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trzydzieską" na stadion. Siódma linia tramwajowa na szczęście nie sparaliżowała Głogowskiej
09-09-2011 22:57   Janusz Ludwiczak
W piątek ulicą Głogowską jeździło aż siedem linii tramwajowych. Na szczęście tym razem nie było ciągnącego się od Niegolewskich do Hetmańskiej sznura ponad 20 bimb.

W związku meczem piłkarskim Lech Poznań - Wisła Kraków MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego uruchomiło dodatkową linię tramwajową nr 30, która co 10 minut jeździła z centrum na stadion. Tym samym była to siódma linia jadąca ulicą Głogowską.

W ostatnich dniach sznur tramwajów zaczynał się na wysokości Rynku Łazarskiego, a kończył dopiero przed skrzyżowaniem z Hetmańskiej. Jednym z powodów takiej sytuacji jest zbyt duża liczba bimb. Aktualnie Głogowską kursuje sześć linii (6, 8, 13, 14, 16 i 18), które na przystankach podjeżdżają średnio co 1,5 minut. Tramwajowe korki powstają też z powodu samochodów, blokujących torowisko na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Kierowcy zresztą sami stoją w korkach. Do tego doszedł źle ustawiony cykl sygnalizacji świetlnej (na Głogowskiej "światła" są na każdym skrzyżowaniu) oraz przystanki, na których może zatrzymać się tylko jeden tramwaj.

Na szczęście w piątek paraliżu komunikacyjnego na Głogowskiej nie było, to jednak za sprawą policjantów, którzy ręcznie sterowali ruchem.

"Trzydziestka" w godz. od 17:00 do 20:30 kursowała z Budziszyńskiej przez Grunwaldzką, Bukowską, Kaponierę, Św. Marcin, Towarową, Most Dworcowy, Roosevelta i powracała Grunwaldzką na Budziszyńską. Natomiast po zakończeniu meczu tramwaje linii nr 30 jechały na Sobieskiego. Oblężenia pasażerów w "trzydziestce" nie było.


Komentarze (1)

10-09-2011 07:31:43
Poznaniak
Jakie ładne tramwaje, nawet punktualne. Może by tak na stałe pozostały. Wszak jak widać. podróż / trasa z PKP na Reymonta jest oblegana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: