Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trzydzieską" na stadion. Siódma linia tramwajowa na szczęście nie sparaliżowała Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trzydzieską" na stadion. Siódma linia tramwajowa na szczęście nie sparaliżowała Głogowskiej
09-09-2011 22:57   Janusz Ludwiczak
W piątek ulicą Głogowską jeździło aż siedem linii tramwajowych. Na szczęście tym razem nie było ciągnącego się od Niegolewskich do Hetmańskiej sznura ponad 20 bimb.

W związku meczem piłkarskim Lech Poznań - Wisła Kraków MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego uruchomiło dodatkową linię tramwajową nr 30, która co 10 minut jeździła z centrum na stadion. Tym samym była to siódma linia jadąca ulicą Głogowską.

W ostatnich dniach sznur tramwajów zaczynał się na wysokości Rynku Łazarskiego, a kończył dopiero przed skrzyżowaniem z Hetmańskiej. Jednym z powodów takiej sytuacji jest zbyt duża liczba bimb. Aktualnie Głogowską kursuje sześć linii (6, 8, 13, 14, 16 i 18), które na przystankach podjeżdżają średnio co 1,5 minut. Tramwajowe korki powstają też z powodu samochodów, blokujących torowisko na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Kierowcy zresztą sami stoją w korkach. Do tego doszedł źle ustawiony cykl sygnalizacji świetlnej (na Głogowskiej "światła" są na każdym skrzyżowaniu) oraz przystanki, na których może zatrzymać się tylko jeden tramwaj.

Na szczęście w piątek paraliżu komunikacyjnego na Głogowskiej nie było, to jednak za sprawą policjantów, którzy ręcznie sterowali ruchem.

"Trzydziestka" w godz. od 17:00 do 20:30 kursowała z Budziszyńskiej przez Grunwaldzką, Bukowską, Kaponierę, Św. Marcin, Towarową, Most Dworcowy, Roosevelta i powracała Grunwaldzką na Budziszyńską. Natomiast po zakończeniu meczu tramwaje linii nr 30 jechały na Sobieskiego. Oblężenia pasażerów w "trzydziestce" nie było.


Komentarze (1)

10-09-2011 07:31:43
Poznaniak
Jakie ładne tramwaje, nawet punktualne. Może by tak na stałe pozostały. Wszak jak widać. podróż / trasa z PKP na Reymonta jest oblegana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: