Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studenci Politechniki malowali Łazarz na plenerze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Studenci Politechniki malowali Łazarz na plenerze
14-07-2011 11:37   Janusz Ludwiczak
Przez ostatni miesiąc w Parku Wilsona i okolicach można było spotkać młodych ludzi, którzy siedząc i trzymając deski rysunkowe, na specjalnym papierze wykonywali prace przedstawiające łazarską architekturę. 30 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej wzięło udział w plenerze, podczas którego malowali Palmiarnię, Park Wilsona czy secesyjne kamienice przy ul. Matejki.

Trzydziestu studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej miało dość nietypowe zadanie. W ramach odbywających się ćwiczeń plenerowych musieli na papierze formatu B2 (50 x 70 cm) wykonać przynajmniej siedem prac malarskich przedstawiających łazarską architekturę.

Plener odbywał się od ostatnich dni czerwca i trwał dwa tygodnie. Po pierwszym roku studiów zawsze u nas na wydziale organizowany jest taki plener malarski, zadana jest lokalizacja, po której mamy się poruszać i mamy brać pod uwagę roślinność i architekturę dookoła. W tym roku ja byłem przypisany do grupy właśnie tutaj w Parku Wilsona - mówi Michał Bekała, student I roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Mieliśmy dwa tygodnie, aby wykonać jak najwięcej i jak najlepszych prac. Prace muszą być malarskie. Mogą być wykonane akwarelą, techniką akrylową, a nawet techniką olejną. Wszystko zależy od autora. Rysując prace musieliśmy skupić się przede wszystkim na zieleni, architektura miała być tłem - dodaje Michał Bekała.

W plenerze wzięło udział w sumie 200 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, z czego 30 osób uczestniczyło w zajęciach na Łazarzu. Dla pozostałych grup zorganizowano plener w Ogrodzie Botanicznym oraz dwa wyjazdowe: w Chojnie i Pniewach.

Plener odbywa się na zaliczenie. Oczywiście każdy student otrzymuje ocenę za wykonane prace. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na uczestnictwo w wystawie, która będzie organizowana na początku roku akademickiego, u nas na Wydziale Architektury - tłumaczy Michał Bekała.
I jak dodaje: Na Łazarzu strasznie podoba mi się skrzyżowanie Berwińskiego z Głogowską i niektóre kamienice przy ulicy Matejki, które są naprawdę ładne. Podoba mi się też siedziba Radia Merkury i kamienica narożna, gdzie mieści się Urząd Miasta i Palmiarnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: