Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzieci grą w kapsle, klasy i zośkę próbowały ratować podwórka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzieci grą w kapsle, klasy i zośkę próbowały ratować podwórka
12-06-2011 05:29   Janusz Ludwiczak
Dawne gry podwórkowe takie jak skakankę i gumę, kapsle, klasy i zośkę próbowali odtworzyć w sobotę najmłodsi mieszkańcy Łazarza. Akcję zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Podwórkowe gry przeszły praktycznie do historii. Dziś już ciężko spotkać dzieci grających na podwórkach w kapsle, klasy, zośkę czy gumę i skakankę.

W sobotę tradycję tych gier próbowało odtworzyć Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" w ramach akcji "Ratujemy łazarskie podwórka".

Wydawało mi się, że fajnie będzie przywrócić tradycję grania w kapsle i innych gier podwórkowych. Wyszukujemy przestrzeni. Kiedyś coś się w nich działo, a teraz wytworzyła się pustka - mówi Rafał Nawrocki, pomysłodawca akcji i wolontariusz Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Gry w kapsle, klasy, zośkę, skakankę, gumę i "czereśniową strzelnicę" zorganizowano dla dzieci w 15-osobowych grupach na czterech łazarskich podwórkach - przy ul. Śniadeckich, Potworowskiego, Kasprzaka i Dmowskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

05

wrz

do 06-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarzy, zabawek i pasji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: