Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzieci grą w kapsle, klasy i zośkę próbowały ratować podwórka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzieci grą w kapsle, klasy i zośkę próbowały ratować podwórka
12-06-2011 05:29   Janusz Ludwiczak
Dawne gry podwórkowe takie jak skakankę i gumę, kapsle, klasy i zośkę próbowali odtworzyć w sobotę najmłodsi mieszkańcy Łazarza. Akcję zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Podwórkowe gry przeszły praktycznie do historii. Dziś już ciężko spotkać dzieci grających na podwórkach w kapsle, klasy, zośkę czy gumę i skakankę.

W sobotę tradycję tych gier próbowało odtworzyć Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" w ramach akcji "Ratujemy łazarskie podwórka".

Wydawało mi się, że fajnie będzie przywrócić tradycję grania w kapsle i innych gier podwórkowych. Wyszukujemy przestrzeni. Kiedyś coś się w nich działo, a teraz wytworzyła się pustka - mówi Rafał Nawrocki, pomysłodawca akcji i wolontariusz Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Gry w kapsle, klasy, zośkę, skakankę, gumę i "czereśniową strzelnicę" zorganizowano dla dzieci w 15-osobowych grupach na czterech łazarskich podwórkach - przy ul. Śniadeckich, Potworowskiego, Kasprzaka i Dmowskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: