Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!"
08-06-2011 11:21   Janusz Ludwiczak
Wywieszone flagi i białe prześcieradła z napisami: "W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!", "Zostawcie naszą kamienicę, bo pójdziemy na ulicę!" i "Wybraliśmy prezydenta teraz czeka nas gehenna"- tak wygląda od dwóch tygodni kamienica przy ulicy Niegolewskich 20.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Niegolewskich 20 protestują w ten sposób przeciwko traktowaniu ich przez nowego właściciela budynku, który nie dawno odciął lokatorom gaz i wodę.

Kamienica miała nieuregulowany statut prawny. W maju obiekt przejął nowy właściciel, a budynkiem zarządza Fabryka Mieszkań i Ziemi. Firma ta między innymi oferuje w sprzedaży mieszkania w odnowionych kamienicach przy ul. Wybickiego 12 i Wierzbięcice 31a.

Mieszkańcy obawiają się, że właściciel zamierza wyrzucić ich z kamienicy przy Niegolewskich 20, która sąsiaduje z dewastowanym i opuszczonym obiektem przy zbiegu z Matejki.

Według reporterów programu "Interwencja" Telewizji Polsat we wrześniu ubiegłego roku Fabryka Mieszkań i Ziemi przejęła kamienicę przy ulicy Strusia 11. Obecnie stoi ona pusta. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się z niej pół roku po tym, jak budynek przejęła spółka.

Pomoc lokatorom kamienicy przy Niegolewskich 20 zaoferowali poseł Marek Zieliński i Stowarzyszenie Pomocy Eksmisyjnej oraz Solidarność `80.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: