Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!"
08-06-2011 11:21   Janusz Ludwiczak
Wywieszone flagi i białe prześcieradła z napisami: "W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!", "Zostawcie naszą kamienicę, bo pójdziemy na ulicę!" i "Wybraliśmy prezydenta teraz czeka nas gehenna"- tak wygląda od dwóch tygodni kamienica przy ulicy Niegolewskich 20.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Niegolewskich 20 protestują w ten sposób przeciwko traktowaniu ich przez nowego właściciela budynku, który nie dawno odciął lokatorom gaz i wodę.

Kamienica miała nieuregulowany statut prawny. W maju obiekt przejął nowy właściciel, a budynkiem zarządza Fabryka Mieszkań i Ziemi. Firma ta między innymi oferuje w sprzedaży mieszkania w odnowionych kamienicach przy ul. Wybickiego 12 i Wierzbięcice 31a.

Mieszkańcy obawiają się, że właściciel zamierza wyrzucić ich z kamienicy przy Niegolewskich 20, która sąsiaduje z dewastowanym i opuszczonym obiektem przy zbiegu z Matejki.

Według reporterów programu "Interwencja" Telewizji Polsat we wrześniu ubiegłego roku Fabryka Mieszkań i Ziemi przejęła kamienicę przy ulicy Strusia 11. Obecnie stoi ona pusta. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się z niej pół roku po tym, jak budynek przejęła spółka.

Pomoc lokatorom kamienicy przy Niegolewskich 20 zaoferowali poseł Marek Zieliński i Stowarzyszenie Pomocy Eksmisyjnej oraz Solidarność `80.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: