Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!"
08-06-2011 11:21   Janusz Ludwiczak
Wywieszone flagi i białe prześcieradła z napisami: "W tej kamienicy trwa protest przeciwko agresywnej polityce właścicieli!", "Zostawcie naszą kamienicę, bo pójdziemy na ulicę!" i "Wybraliśmy prezydenta teraz czeka nas gehenna"- tak wygląda od dwóch tygodni kamienica przy ulicy Niegolewskich 20.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Niegolewskich 20 protestują w ten sposób przeciwko traktowaniu ich przez nowego właściciela budynku, który nie dawno odciął lokatorom gaz i wodę.

Kamienica miała nieuregulowany statut prawny. W maju obiekt przejął nowy właściciel, a budynkiem zarządza Fabryka Mieszkań i Ziemi. Firma ta między innymi oferuje w sprzedaży mieszkania w odnowionych kamienicach przy ul. Wybickiego 12 i Wierzbięcice 31a.

Mieszkańcy obawiają się, że właściciel zamierza wyrzucić ich z kamienicy przy Niegolewskich 20, która sąsiaduje z dewastowanym i opuszczonym obiektem przy zbiegu z Matejki.

Według reporterów programu "Interwencja" Telewizji Polsat we wrześniu ubiegłego roku Fabryka Mieszkań i Ziemi przejęła kamienicę przy ulicy Strusia 11. Obecnie stoi ona pusta. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się z niej pół roku po tym, jak budynek przejęła spółka.

Pomoc lokatorom kamienicy przy Niegolewskich 20 zaoferowali poseł Marek Zieliński i Stowarzyszenie Pomocy Eksmisyjnej oraz Solidarność `80.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: