Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby zamiast w zajezdni nocują "pod chmurką" na Górczynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby zamiast w zajezdni nocują "pod chmurką" na Górczynie
30-12-2010 08:49   Janusz Ludwiczak
We wtorek o godz. 6:28 z zajezdni przy ul. Gajowej wyjechał ostatni tramwaj. Od teraz przez kilka najbliższych miesięcy bimby będą nocować "pod chmurką" m.in. na pętli na Górczynie.

We wtorek o godz. 6:28 z zabytkowej 130-letniej zajezdni przy ul. Gajowej wyjechał ostatni tramwaj. MPK musiało wyprowadzić się z Gajowej, gdyż rozmowy z nowym właścicielem zajezdni - portugalskim inwestorem nie przyniosły rezultatów (przypomnijmy, że miasto sprzedało obiekt w 2008 roku za ponad 90 mln zł). Firma zażądała od miejskiego przewoźnika za dalsze korzystanie z zajezdni zbyt wysokiej kwoty, dlatego MPK musi do końca roku opuścić zajezdnię.

Od nocy z 28 na 29 grudnia tramwaje, które dotychczas stacjonowały w starej zajezdni przy ul. Gajowej nocuje "pod chmurką". Część tramwajów, które dotychczas nocowały na torach odstawczych przy Budziszyńskiej parkuje teraz m.in. na pętli Górczyn.

Przez kilka najbliższych miesięcy codziennie między godz. 23 a 5 osiem tramwajów typu 105N parkować będzie na Górczynie (pozostałe na Wilczaku i Starołęce). Ścisk jest także w samej zajezdni przy Głogowskiej.

Nocowanie "pod chmurką" to nie jest jednak sprawa wyjątkowa. W naszych halach jest zbyt mało miejsc postojowych i niewiele tramwajów spędza noc pod dachem. Garażowane są pod gołym niebem i na terenie zajezdni, i na torach odstawczych przy ul. Budziszyńskiej. Oczywiście jest im zapewniona odpowiednia ochrona. - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań Sp. z o.o.

Starsi mieszkańcy pamiętają, że zanim uruchomiono tory na Budziszyńskiej tramwaje w nocy stały na torach na ul. Przybyszewskiego, za Rondem Rataje i na pętli Górczyn - dodaje rzecznik MPK, Iwona Gajdzińska.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (5)

12-01-2011 19:52:45
pan pikuś
O to pytaj Grobelnego. Będzie wesoło jak zaraz zamkną Budziszyńską, bo będzie remontowana Grunwaldzka. Ciekawe, gdzie będą nocować Tramino jak dotrą do Poznania.
12-01-2011 17:17:08
zaxa
Po co sprzedawali zajezdnie na Gajowej?
02-01-2011 22:54:47
kaśka
Mam dziwne wrażenie, że za kilka tygodni będzie pożar na Gajowej.
02-01-2011 21:51:35
pgk
Niestety - możemy tylko podziękować Grobelnemu i Radzie Miasta. Zabytki stanowiące dziedzictwo są oddawane lekką ręką byle inwestorowi. Oby nie było kolejnego "tajemniczego samozapłonu"
01-01-2011 19:38:19
Hania
Wielka szkoda, ze Zajezdnia na Gajowej juz przestala funkcjonowac. To byl obiekt historyczny miasta Poznania, to, ze zostal sprzedany swiadczy zle o gospodarowaniu urzedu miasta Poznania. Wszystko bedzie zburzone w niedlakiej przyszlosci i tak nie pozostanie nic, oprocz zdjec, z tak zacnego kawalka naszej, poznanskiej historii jaka byla Zajezdnia na ul.Gajowej. Chyba o niej nawet pisala Orzeszkowa ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: