Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zima i awarie sparaliżowały tramwaje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zima i awarie sparaliżowały tramwaje
29-12-2010 07:01   Janusz Ludwiczak
Łatwego życia nie mieli we wtorek pasażerowie MPK. Najpierw doszło do awarii sieci trakcyjnej, w wyniku której "siódemka" i "osiemnastka" nie jeździły na Ogrody. Jakby tego było mało popołudniu i wieczorem w wyniku kolejnych awarii swoje trasy zmieniły też tramwaje linii nr 6 i 8.

Dużą cierpliwość musieli mieć we wtorek pasażerowie MPK. Praktycznie nie było linii tramwajowej, która nie jeździła objazdem.

Najpierw od rana w wyniku awarii energetycznej sieci trakcyjnej "siódemka" i "osiemnastka" kursowały tylko do skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego, a dalej dojeżdżały do Rynku Jeżyckiego, gdzie powracały odpowiednio na Zawady i Starołęką.
Ulicą Grunwaldzką jeździły objazdem także tramwaje linii nr 2 i 17.

Jakby tego było mało popołudniu, po godz. 14 doszło do awarii zwrotnicy na Rondzie Rataje. Mieszkańców Łazarza, którzy korzystają z tramwajów linii nr 6 czeka nieco dłuższa podróż. "Szóstka" jeździła objazdem przez Zamenhofa, Hetmańską i Wildę, zaś tramwaje linii nr 11 zostały skierowane przez Kórnicką, Most Św. Rocha i Gwarną.

Do kolejnej awarii doszło przy zbiegu ulic Roosevelta i Pułaskiego, pod wiaduktem PST. Przez godzinę od 15:30 do 16:23 tramwaje linii nr 3, 4, 9, 10 i 11 jeździły zamiast na Piątkowską i Połabską do pętli PST na os. Sobieskiego.

To nie koniec. Wieczorem, o godz. 18:00 zerwała się sieć trakcyjna na ulicy Warszawskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Św. Michała. Przez trzy godziny tramwaje linii nr 6 i 8 jeździły na Zawady, a do Miłostowa pasażerów woziły autobusy komunikacji zastępczej "za tramwaj".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: