Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczne Tramino przez ulice mego miasta mknie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczne Tramino przez ulice mego miasta mknie
20-12-2010 01:08   Janusz Ludwiczak
W weekend ulicą Głogowską kursował nietypowy tramwaj. Nie dość, że był on przystrojony bombkami i lampkami, a na jego pokładzie można było usłyszeć kolędy, to na dodatek było to Tramino, którym pasażerowie mogli po raz pierwszy przejechać się po poznańskich ulicach.

Gwiazdor tym razem nie zasiadł do zaprzęgu sań z reniferami, lecz wsiadł do tramwaju. MPK jak co roku zorganizowało "Świąteczną bimbę", która nie dość, że została przystrojona bombkami i udekorowana lampkami, to na dodatek, na jej pokładzie można było usłyszeć kolędy.

MPK zrobiło prezent nie tylko najmłodszym, ale nieco starszym poznaniakom, gdyż z Górczyna do centrum i z powrotem jeździł nowy tramwaj "Tramino" wyprodukowany przez Solarisa. Była to pierwsza okazja do przejechania się nową bimbą, która w niedzielę jechała także przez Łazarz, ulicą Głogowską.

"Świąteczna bimba" wykonała w sumie 13 kursów, kursując po trasie dawnej linii nr 21 (z Górczyna przez Głogowską, Roosevelta, Św. Marcin do al. Marcinkowskiego i dalej przez Plac Wolności, Gwarną, Most Uniwersytecki, Rondo Kaponiera i Głogowską z powrotem na Górczyn).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

14-12-2010 13:08:27
Poznaniak
Można by tak ustroić wszystkie tramwaje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: