Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczne Tramino przez ulice mego miasta mknie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczne Tramino przez ulice mego miasta mknie
20-12-2010 01:08   Janusz Ludwiczak
W weekend ulicą Głogowską kursował nietypowy tramwaj. Nie dość, że był on przystrojony bombkami i lampkami, a na jego pokładzie można było usłyszeć kolędy, to na dodatek było to Tramino, którym pasażerowie mogli po raz pierwszy przejechać się po poznańskich ulicach.

Gwiazdor tym razem nie zasiadł do zaprzęgu sań z reniferami, lecz wsiadł do tramwaju. MPK jak co roku zorganizowało "Świąteczną bimbę", która nie dość, że została przystrojona bombkami i udekorowana lampkami, to na dodatek, na jej pokładzie można było usłyszeć kolędy.

MPK zrobiło prezent nie tylko najmłodszym, ale nieco starszym poznaniakom, gdyż z Górczyna do centrum i z powrotem jeździł nowy tramwaj "Tramino" wyprodukowany przez Solarisa. Była to pierwsza okazja do przejechania się nową bimbą, która w niedzielę jechała także przez Łazarz, ulicą Głogowską.

"Świąteczna bimba" wykonała w sumie 13 kursów, kursując po trasie dawnej linii nr 21 (z Górczyna przez Głogowską, Roosevelta, Św. Marcin do al. Marcinkowskiego i dalej przez Plac Wolności, Gwarną, Most Uniwersytecki, Rondo Kaponiera i Głogowską z powrotem na Górczyn).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

14-12-2010 13:08:27
Poznaniak
Można by tak ustroić wszystkie tramwaje
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: