Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Karolek" zapewni(ł) studentom medycyny komfort. Biblioteka z Parkowej przeniosła się do kampusu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Karolek" zapewni(ł) studentom medycyny komfort. Biblioteka z Parkowej przeniosła się do kampusu
13-10-2010 01:21   Janusz Ludwiczak
We wtorek otwarty został nowy Dom Studencki "Karolek" Uniwersytetu Medycznego. Równocześnie oddano do użytku Bibliotekę Główną uczelni. Rośnie też kampus poznańskiej uczelni medycznej, który mieści się przy zbiegu ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Rokietnickiej i Polnej.

Dom Studencki "Karolek" posiada prawie 250 miejsc noclegowych - 97 pokoi dwuosobowych i 47 pokoi jednoosobowych. Każdy z pokoi dla studentów posiada aneks kuchenny, łazienkę, seft i dostęp do internetu.

Nazwa nowego akademiku pochodzi od imienia patrona Uniwersytetu Medycznego - Karola Marcinkowskiego. Tym samym jest to już szósty dom studencki tej uczelni.

W budynku powstała siłownia, sala fitness i restauracja. Część parterowa akademika została połączona z istniejącą halą sportową i krytymi kortami tenisowymi z przeznaczeniem na Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Medycznego. Budowa "Karolka" trwała rok i kosztowała 27 mln zł.

Równocześnie do użytku oddana została nowa Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego, do której przeniesiono ponad 400 tysięcy woluminów. Obiekt jest skomputeryzowany i posiada całodobowe multimedialne centrum edukacyjne. Tym samym przestała funkcjonować biblioteka przy ulicy Parkowej.

Rozrasta się także sam kampus tej medycznej uczelni, w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Rokietnickiej i Polnej. Za dwa lata ma być gotowe Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej.

Więcej o inwestycjach i kampusie Uniwersytetu Medycznego napiszemy w najbliższych dniach.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: