Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Karolek" zapewni(ł) studentom medycyny komfort. Biblioteka z Parkowej przeniosła się do kampusu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Karolek" zapewni(ł) studentom medycyny komfort. Biblioteka z Parkowej przeniosła się do kampusu
13-10-2010 01:21   Janusz Ludwiczak
We wtorek otwarty został nowy Dom Studencki "Karolek" Uniwersytetu Medycznego. Równocześnie oddano do użytku Bibliotekę Główną uczelni. Rośnie też kampus poznańskiej uczelni medycznej, który mieści się przy zbiegu ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Rokietnickiej i Polnej.

Dom Studencki "Karolek" posiada prawie 250 miejsc noclegowych - 97 pokoi dwuosobowych i 47 pokoi jednoosobowych. Każdy z pokoi dla studentów posiada aneks kuchenny, łazienkę, seft i dostęp do internetu.

Nazwa nowego akademiku pochodzi od imienia patrona Uniwersytetu Medycznego - Karola Marcinkowskiego. Tym samym jest to już szósty dom studencki tej uczelni.

W budynku powstała siłownia, sala fitness i restauracja. Część parterowa akademika została połączona z istniejącą halą sportową i krytymi kortami tenisowymi z przeznaczeniem na Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Medycznego. Budowa "Karolka" trwała rok i kosztowała 27 mln zł.

Równocześnie do użytku oddana została nowa Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego, do której przeniesiono ponad 400 tysięcy woluminów. Obiekt jest skomputeryzowany i posiada całodobowe multimedialne centrum edukacyjne. Tym samym przestała funkcjonować biblioteka przy ulicy Parkowej.

Rozrasta się także sam kampus tej medycznej uczelni, w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Rokietnickiej i Polnej. Za dwa lata ma być gotowe Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej.

Więcej o inwestycjach i kampusie Uniwersytetu Medycznego napiszemy w najbliższych dniach.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: