Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powrót do szkoły z policją - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powrót do szkoły z policją
09-09-2010 01:24   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Pierwszego września policjanci z komisariatu Poznań-Grunwald wspólnie z jedną z sieci handlowych przeprowadzili działania prewencyjne adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych.

Koniec wakacji oznacza dla większości uczniów powrót do normalnego funkcjonowania, czyli do szkoły, do nieznośnego porannego wstawania, do zadań domowych i wymagań nauczycieli. Niektórzy żyją jeszcze słońcem, morską wodą, wspomnieniem leniuchowania przed telewizorem. Stąd pomysł, żeby spotkać się uczniami i przypomnieć im o zasadach bezpiecznego poruszania się po mieście, żeby to wakacyjne rozluźnienie nie wyłączyło czujności - twierdzą policjanci biorący udział w akcji. Na drodze trzeba mieć oczy i uszy otwarte. Dla pierwszoklasistów wyjście do szkoły to wielka przygoda. Mogą się czuć zagubieni - podkreślają funkcjonariusze.

Policjanci spotkali się z uczniami i ich rodzicami w jednym z centrów handlowych. Każdy mógł podejść, porozmawiać, zapytać i dostać upominek. Mundurowi omawiali zasady przechodzenia przez jezdnię, upewniali się, że dzieci rozumieją zagrożenia wynikające z kontaktu z nieznajomymi, że pamiętają ważne numery telefonów i wiedzą, w jakich sytuacjach dzwonić pod 997. Dzieci dzieliły się z policjantami swoimi doświadczeniami, opowiadały o miłych zdarzeniach i przerażających momentach. Stróże prawa uwagę i cierpliwość nagradzali światełkami odblaskowymi i edukacyjnymi filmikami, rodzice zaś otrzymywali materiały promocyjne i profilaktyczne.


Fot: Komenda Miejska Policji Poznań-Grunwald

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: