Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kasztelanów: Mieszkańcy mają problem z przejściem przez pasy - będą światła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kasztelanów: Mieszkańcy mają problem z przejściem przez pasy - będą światła
07-08-2010 01:13   Janusz Ludwiczak
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Grochowskiej i Rycerskiej należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych na Grunwaldzie. Piesi nie tylko zbyt długo czekają na przejście na drugą stronę ulicy, ale gdy znajdą się już na "zebrze" nie chcą ich przepuszczać kierowcy. Jeszcze w tym roku powstanie tutaj po apelach mieszkańców sygnalizacja świetlna.

O trudnym przejściu dla pieszych już w czerwcu oraz w miniony piątek mówił "Teleskop" TVP Poznań. Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Grochowskiej i Rycerskiej jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście.

Kierowcy nie zwracają w ogóle uwagi na pieszych i nie zatrzymują się, aby ich przepuścić. Niekiedy gdy piesi znajdą się już na "zebrze" muszą zatrzymać się na środku jezdni, gdy nie chcą ich przepuścić kierowcy jadący w drugim kierunku.

W piątek na ulicy Grochowskiej pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili kontrolę drogową. Jak informuje "Teleskop" policjanci ukarali prawie 20 kierowców, którzy otrzymali mandaty w wysokości 350 złotych.

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Grochowskiej i Rycerskiej powstanie sygnalizacja świetlna po licznych postulatach mieszkańców i interwencjach policji. Zarząd Dróg Miejskich do końca września przygotuje dokumentacje, po czym ogłoszony zostanie przetarg. Prace mają zakończyć się pod koniec roku. W przeciwnym razie mieszkańcy zapowiadają protest. Będą blokować ulicę chodząc w kółko po przejściu dla pieszych.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: