Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mapa zagrożeń: na Łazarzu w miarę bezpiecznie - rysujemy Łazarską Mapę Bezpieczeństwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mapa zagrożeń: na Łazarzu w miarę bezpiecznie - rysujemy Łazarską Mapę Bezpieczeństwa
05-08-2010 14:45   Janusz Ludwiczak
W środę Komenda Miejska Policji zaprezentowała "Lokalne mapy zagrożeń", które pokazały aktualny stan bezpieczeństwa i statystykę zdarzeń kryminalnych, jakie miały miejsce w pierwszej połowie 2010 roku. Wynika, że na Łazarzu w porównaniu do innych części miasta jest w miarę bezpiecznie.

Twórcą "Lokalnych map zagrożeń" są: Krzysztof Skrzypiński, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Miasta Poznania oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

"Lokalne mapy zagrożeń" aktualizowane są co pół roku od kwietnia 2008 roku. Ich głównym celem było aktywowanie lokalnej społeczności do współpracy z policją, poprzez informowanie o popełnianych przestępstwach.

Z zaprezentowanej "Lokalnej mapy zagrożeń" wynika, że w Poznaniu robi się bezpieczniej. W porównaniu do innych polskich miast w pierwszym półroczu 2010 roku w Poznaniu zanotowano 7562 zdarzenia kryminalne. Dla porównania we Wrocławiu - 8818, w Krakowie - 8021, a w Łodzi - 7872.

W minionych sześciu miesiącach udało się ograniczyć liczbę kradzieży samochodów do 557 (prawie 690 w 2009 roku). Liczba rozbojów spadła ze 175 do 143, zaś ilość kradzieży spadła o 377 przypadków (obecnie 3 715, w 2009 roku było ich 4 092).

Z najnowszej "Lokalnej mapy zagrożeń" wynika, że Łazarz staje się w miarę bezpieczną dzielnicą. Od stycznia do czerwca na terenie Łazarza odnotowano mniej niż 150 przypadków kradzieży (dla porównania na Wildzie, Ratajach, Starym Mieście i Malcie takich przypadków było ok 250).

Podobnie jest w przypadku włamań. W pierwszym półroczu 2010 roku stwierdzono ok 40 tego typu zdarzeń (dla porównania najwięcej włamań w granicach od 61 do 100 przypadków było na Wildzie, Grunwaldzie - na Marcelinie i Ostrorogu oraz na Ratajach).

Na Łazarzu nie trzeba się już aż tak bardzo obawiać kradzieży samochodu, co nie znaczy, że ostrożność nie jest wskazana. Na przełomie od stycznia do czerwca 2010 roku najmniej przypadków kradzieży samochodów (poniżej 5 zgłoszeń) doszło na północnym Łazarzu - terenie Osiedla Targowego. Trochę gorzej sytuacja wygląda na terenie Osiedla Świętego Łazarza - tam stwierdzono kilkanaście przypadków kradzieży samochodów. Najgorzej jednak jest na Ratajach, Podolanach i Winiarach oraz na Grunwaldzie - tam odnotowywano od 30 do 50 przypadków kradzieży pojazdów.

A gdzie według Państwa na Łazarzu jest niebezpiecznie? Gdzie kradną samochody, a gdzie można zostać pobitym? Których ulic najlepiej unikać po zmroku? Czekamy na Państwa informacje i sygnały po przez wpisanie komentarza lub wysłanie e-maila na adres: redakcja@lazarz.pl. Państwa zgłoszenia pomogą do powstania "Łazarskiej Mapy Bezpieczeństwa", a zebrane informacje zostaną przekazane Radzie Osiedla i Komendzie Miejskiej Policji.
Wszystkie zgłoszenia przyczynią się do powstania "Łazarskiej Mapy Bezpieczeństwa"


Materiały udostępnione dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - www.poznan.policja.gov.pl. Dziękujemy.

Komentarze (2)

16-08-2010 10:12:09
wolf
Najgorsza sytuacja jest przy sklepach sieci żabka i innych monopolowych. Bardzo wiele bójek, przypadków zaczepiania przechodniów, zakłócania ciszy nocnej i spożywania alkoholu nie jest odnotowywana przez policję. Policja nie ma chęci, żeby coś zrobić, a Straż Miejska chyba nawet nie wie gdzie się łazarz znajduje. Chodniki przynajmniej na Dolnym Łazarzu, prezentują już stan zadowalający, więc Rada Osiedla zamiast przeznaczać pieniądze na remont chodników, powinna wreszcie zająć się problemem bezpieczeństwa. Problem biedy, alkoholizmu, bezrobocia na Łazarzu jest mocniej widoczny niż w innych częściach miasta co wpływa na zwiększenie przestępczości i obniżenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Myślę, że redakcja portalu, po skutecznej walce o plac zabaw w Parku Wilsona, powinna razem z Radą Osiedla rozpocząć walkę o montaż nowych kamer miejskiego monitoringu na Łazarzu. mieszkańcy Wildy i Jeżyc mają monitoring, teraz kolej na Łazarz. Nasi radni, pani Lidia Dudziak oraz pan Wojciech Wośkowiak, to osoby, którym temat bezpieczeństwa w mieście nie jest obcy i na pewno mogliby agitować na rzecz rozbudowy monitoringu na Łazarzu, szczególnie na mniejszych ulicach, które są niebezpieczne. Wspomniany wcześniej Park Wilsona też staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem, szczególnie przy głównej bramie od strony Głogowskiej, zbierają się grupy agresywnych osób. Palmiarnia nie dba w ogóle o oświetlenie w parku, które prawie tam nie istnieje. Dyrektor Palmiarni powinien również pomyśleć o budowie monitoringu na terenie parku, albo o wynajęciu firmy ochroniarskiej, która by patrolowała park.
11-08-2010 14:50:29
Daniel
Moim zdaniem najgorzej jest w okolicy Małeckiego - Kanałowa to co się tam dzieje to jest paranoja a zwłaszcza w bramach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: