Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod kościołem nadal można spaść ze schodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod kościołem nadal można spaść ze schodów
08-05-2010 00:53   Janusz Ludwiczak
Pod koniec marca otrzymaliśmy od zaniepokojonego Czytelnika zdjęcia i informacje o uszkodzonych stopniach prowadzących z terenu kościoła Matki Boskiej Bolesnej na ulicę Stablewskiego. Po miesiącu sytuacja nie zmieniła się na lepsze – schody kruszą się coraz bardziej.

25 marca w artykule: Na schodach pod kościołem możesz złamać nogę poruszyliśmy sprawę zgłoszoną przez naszego Czytelnika, który obawiał się o bezpieczeństwo przechodniów i wiernych wracających z kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Opłakany stan schodów wzbudził żywą dyskusję wsród internautów.

Niestety do dziś rozkruszone stopnie nie zostały naprawione. W dalszym ciągu grożą przechodniom poważną kontuzją w razie upadku. Szczególnie narażone mogą być osoby starsze, które przecież stanowią liczną grupę wsród udających się do świątyni. Łatwo tu o złamanie nogi lub doznanie nawet poważniejszych obrażeń.

Przez miesiąc czasu schody nie tylko nie doczekały się naprawy, ale ich stan pogarsza się. W ostatnich dniach odłamany został kolejny element, tym razem z podjazdu dla wózków.

OD REDAKCJI:
Brak reakcji ze strony zarządu parafii budzi zdumienie. Obowiązkiem gospodarza terenu jest dbać o bezpieczeństwo przechodzących tamtędy ludzi. Niestety jak pokazała wcześniejsza sprawa z niszczejącym murkiem, ciągle dochodzi do przerzucania się odpowiedzialnością pomiędzy parafią a miastem. Przecież o nieszczęście nie trudno. Komuś chyba wypada przypomnieć, że parafia to nie jest urząd ale wspólnota, dla dobra której trzeba włożyć troszkę serca. Słowa choćby wzniosłe nie wystarczą.


Komentarze (11)

10-05-2010 15:31:36
baśka
przyznaj sie m - jestes pupilkiem Antkowiaka
10-05-2010 13:07:53
madzia
"m" no chyba cię zdrowo pogięło!!! Jak taki jesteś mądry to sam w czynie społecznym napraw te schody!!! Zdaje mi się, że naprawa schodów nie należy do obowiązków Pana Redaktora tylko Parafii Matki Boskiej Bolesnej!
09-05-2010 23:34:22
Jacek_P
Napisałem murek, a myślałem o schodach...
09-05-2010 23:29:06
max
m nie bądź śmieszny. Zadaniem Pana Redaktora jest informowanie społeczeństwa, taka rola dziennikarza. Z jakiej strony Pan Janusz miałby naprawiać schody, to nie należy do jego obowiązków. A skoro m jesteś taki mądry może sam napraw te schody w czynie społecznym. Przygadał kocioł garnkowi.
09-05-2010 23:26:45
Jacek_P
Bardzo cenię gorliwość Pana Redaktora i zgadzam się - murek trzeba naprawić. Kształtujmy jednak dyskusję w sposób pozytywny - jeśli parafia spłaci długi zaciągnięte na remont domu parafialnego, a one są, to wtedy sądzę, że znajdą się środki na remont schodów. Bardzo nie podobają mi się komentarze atakujące osobę ks. Proboszcza i księży ogółem. Komentujmy działania lub ich brak, a nie opowiadajmy, że księża i sumienie rzadko w parze chodzą. Nie jestem fanem ks. Proboszcza - to człowiek oryginalny. Prace remontowe, ich zakres i rozmach budzą szacunek - myślę, że i na schody czas nadejdzie.
09-05-2010 22:45:24
dziewucha
Ale czy zadaniem Pana Redaktora jest naprawianie schodów? To miejsce ma swojego gospodarza, który powinien wiedzieć co należy do jego obowiązków. I w żadnym wypadku nie można go wyręczać, bo się przyzwyczai...
09-05-2010 17:50:14
m
Proponuję żeby Pan Redaktor włożył trochę serca dla dobra wspólnoty do której chyba też należy i w czynie społecznym zamiast obfotografowywać co chwilę schody z każdej strony oraz krytykować tylko innych zabrał się za ich naprawę.
09-05-2010 14:04:32
madzia
Być może x.Antkowiak naprawi te schody dopiero, gdy ktoś faktycznie złamie tam nogę lub straci zęby. Z resztą co się dziwić, kuria potrafi tylko likwidować kino Malta i żądać kolosalnych sum za 8 LO.
08-05-2010 14:49:23
baśka
max nie warto. Dobry komentarz od redakcji. To już nie jest proboszcz wspólnoty - to jest zarząd. Ks. Antkowiak to typowy urzędas... Szkoda tylko, że ma pretensje zawsze do innych, a u siebie błędów nie widzi.
08-05-2010 14:05:25
max
A ja chyba pójdę specjalnie tam złamać nogę i będę skarżył urzędnika, bo inaczej Antkowiaka nazwać nie można o odszkodowanie. Może się czegoś nauczy. X. Exler tylko się w grobie przewraca.
08-05-2010 13:03:40
tomek
Proboszcz Antkowiak zapomniał po co sprawuje funkcję. Wyciąganie pieniędzy od naiwnych parafian to mu dobrze idzie, ale pewnie środki są potrzebne na inne cele. Jakieś tam schody... kto by się przejmował, że biedna babcia nogę połamie. Przecież i tak parafii nie oskarży, bo przeciw księdzu to takie niekatolickie. Więc Antkowiak może spać spokojnie. Księża i sumienie rzadko w parze chodzą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: