Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

(Po)lała się woda - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
(Po)lała się woda
07-04-2010 01:03   Janusz Ludwiczak
Śmingus-dyngus spokojnie minął na Łazarzu. Czyżby więc zamierała tradycja? A może odstraszyły wysokie grzywny i częste kontrole policji?

Śmingus-dyngus, zwany też lanym poniedziałkiem to wywodząca się już z XV wieku tradycja polewania się wzajemnie wodą zawsze w Poniedziałek Wielkanocny. Kiedyś zwyczaj, a dziś już chyba wymierająca tradycja, przynajmniej tak można było odczuć w miniony poniedziałek.

Tegoroczny Śmingus-dyngus przebiegł na Łazarzu spokojnie. Jedynie w okolicach Rynku Łazarskiego i przy opustoszałem kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, a także na ulicy Palacza było można znaleźć grupki najmłodszych Łazarzan, którzy oblewali się butelkami, a niekiedy nawet wiadrami z wodą.

Na szczęście nie odnotowano wybryków chuligańskich, i całe szczęście, bo z jakiej racji oblani wodą mieli zostać przechodnie? Być może odstraszyły wysokie mandaty i częste patrole policji.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: