Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

14 drzew i ponad tysiąc roślin posadzono na Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
14 drzew i ponad tysiąc roślin posadzono na Jarochowskiego
05-12-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Jarochowskiego posadzono 14 platanów. Na odcinku pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Winklera pojawiły się również byliny, róże i trawy ozdobne.

Wiosną wyremontowany został chodnik na ulicy Jarochowskiego, pomiędzy Chociszewskiego i Winklera. Pod koniec października na zlecenie ZDM i Rady Osiedla Św. Łazarz przeprowadzono prace związane z nasadzeniem nowej zieleni.

– Wzdłuż ulicy pojawiły się głównie róże, ponad 600 szt., a także byliny i trawy ozdobne. Łącznie posadzonych zostało ponad tysiąc roślin (nie licząc cebulowych). W zakresie drzew posadzono 14 platanów – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Prace związane z nasadzeniem zieleni kosztowały 226 tysięcy złotych.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu przez większą część roku mieszkańcy, przechodnie będą mogli cieszyć się widokiem bardziej estetycznej przestrzeni. Zagospodarowana zieleń pomoże w retencji wód deszczowych, co jest niezwykle ważne przy zmieniającej się pogodzie i rzadszych, ale bardziej intensywnych opadach. Drzewa natomiast obniżą temperaturę otoczenia w upalne, letnie dni i pozytywnie wpłyną na mikroklimat ulicy – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.

Z kolei remont chodnika kosztował 626 tys. zł. Środki te pochodzą z wpływów za postój w Strefie Płatnego Parkowania na Łazarzu. Część funduszy dołożyła także Rada Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Andrzej Radwański

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: