Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odsłonięto tablicę pamiątkową Jacka Hałasika. Niebawem powstanie skwer jego imienia {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odsłonięto tablicę pamiątkową Jacka Hałasika. Niebawem powstanie skwer jego imienia {►FILM}
06-06-2023 05:52   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystości zakończenia 33. Dni Łazarza odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona Jackowi Hałasikowi – znawcy gwary poznańskiej, legendarnemu dziennikarzowi radiowemu i popularyzatorowi historii Poznania. Niebawem skwer przy zbieg ulic Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej ma otrzymać imię Jacka Hałasika.

Tablica pamiątkowa, którą odsłonił syn Jacka Hałasika zawisła w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.

– Taka tablica musiała znaleźć się gdzieś na Łazarzu, bo mój ojciec urodził się i wychował na Łazarzu. Spędził tutaj 2/3 swojego życia i całe swoje życie zawodowe. Od 1 sierpnia 1964 roku właściwie do końca swojego życia był aktywny nawet na emeryturze. Pracował przecież na Łazarzu w rozgłośni przy Berwińskiego. Do Łazarza miał wielki sentyment. Jeśli miał coś kupić to był to tylko Rynek Łazarski – powiedział podczas uroczystości Grzegorz Hałasik.

Na tablicy pamiątkowej znalazł się napis "Cześć Wieruchna!". Słowami tymi zawsze witał się Jacek Hałasik – "szczun z Łazarza, piewca gwary poznańskiej, legendarny dziennikarz radiowy, popularyzator historii Poznania i pasjonat sportu".

Docelowo skwer przy zbiegu ulic Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej – tzw. "park kieszonkowy" ma otrzymać imię Jacka Hałasika. 25 czerwca minie jego 5. rocznica śmierci.

Poniżej filmowa rozmowa z Grzegorzem Hałasikiem, synem znawcy gwary poznańskiej, legendarnym dziennikarzem i komentatorem radiowym, popularyzatorem historii Poznania:


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: