Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwoje z Qumran, biblia Jana Sebastiana Bacha i Nowy Testament po śląsku w starej kaplicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwoje z Qumran, biblia Jana Sebastiana Bacha i Nowy Testament po śląsku w starej kaplicy
21-05-2023 02:14   Janusz Ludwiczak
Kopie średniowiecznych i starożytnych rękopisów, przekłady Biblii Gutenberga czy Lutra z 1534 r. czy Nowy Testament napisany śląską gwarą można było oglądać w starej kaplicy w Parku Manitiusa.

W starej kaplicy w Parku Miniatiusa można było oglądać wystawę biblii. Ekspozycja prezentowała jak i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów – zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na półki w biblioteczkach domowych.

– Wystawa prezentuje całą historię Pisma Świętego: od najstarszych manuskryptów do najnowszych wydań, łącznie z Biblią w języku Braille’a po Nowy Testament w gwarze śląskiej. Jest też biblia w języku niemieckim, tłumaczona przez Lutra, a reprint został zrobiony z egzemplarza, który należał do Jana Sebastiana Bacha, są tam jego odręczne notatki –powiedział Andrzej Polaszek, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Poznaniu.

Wystawa prezentowała również zwoje z Qumran, które stanowią podstawę do archeologicznych tekstów, które uznawane były za najstarsze oraz kodeks z Alleppo z 930 roku.

Różne wydania Biblii można oglądać jeszcze w niedzielę w starej kaplicy przy ul. Grunwaldzkiej 48 (stara kaplica w Parku Manitiusa). Po nabożeństwie o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z autorami kolekcji.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: