Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwna parada ulicami, kino plenerowe i koncert Orkiestry Sił Powietrznych – Łazarz będzie świętować - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwna parada ulicami, kino plenerowe i koncert Orkiestry Sił Powietrznych – Łazarz będzie świętować
21-05-2023 23:37   Janusz Ludwiczak
Już w czwartek, po raz 33. odbędą się Dni Łazarza, które tradycyjnie rozpoczną się Paradą Łazarską. Na Rynku Łazarskim powstanie kino plenerowe, zaś w Parku Wilsona wystąpi m.in. Reprezentacyjna Orkiestra Sił Powietrznych.

33. Dni Łazarza rozpoczną się w czwartek, 25 maja i potrwają przez sześć dni.

– Planujemy utrzymać harmonogram, tzw. kręgosłup imprezy, który towarzyszy nam od kilku lat. Zaczniemy Paradą Łazarską, trasą taką jak w ubiegłym roku. Wyruszymy z boiska Szkoły Podstawowej nr 33 i przejdziemy ulicą Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego na Rynek Łazarski, mijając wiele ciekawych miejsc na Łazarzu. Na Rynku Łazarskim postawiona zostanie scena. W czwartek, piątek i sobotę odbywać będą się koncerty, warsztaty i inne wydarzenia, Ale 33. Dni Łazarza zaznaczą również swoją obecność nie tylko na Rynku ale w wielu innych miejscach na Łazarzu – powiedział Wojciech Wysocki, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik dom kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

W 16. już Paradzie Łazarskiej przejdzie m.in. Orkiestra Dęta, tym razem z Obornik. Kolorowy pochód wyruszy o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół nr 33 przy Arenie i przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej i Dmowskiego na Rynek Łazarski, gdzie zaplanowano uroczyste otwarcie dzielnicowego święta. W programie m.in. koncert laureatów Konkursu Gwary Poznańskiej im. Jacka Hałasika, wernisaż wystawy fotografii "Łazarz znany i nieznany", animacje dla dzieci oraz międzypokoleniowy koncert muzyczny "Zwierzyniec" w wykonaniu Rawa i Gonzo.

W piątek na Rynku Łazarskim swoje talenty prezentować będą przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Wieczorem zaplanowano kino plenerowe i projekcje filmów o Łazarzu.

Z kolei w niedzielnie popołudnie podczas koncertu galowego w Parku Wilsona wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, a także zespół Wielkopolanie. Nie zabraknie też pokazów akrobatycznych w wykonaniu sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 69.

Chętni będą mogli odkryć zakamarki Łazarza z przewodnikami PTTK oraz z Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

W przyszły poniedziałek, 29 maja organizatorzy przygotowali zwiedzanie meczetu w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym przy Biedrzyckiego oraz spotkanie wokół Pamiętników Generałowej Jadwigi Zamoyskiej, połączone z prezentacją najciekawszych zbiorów, które odbędzie się w filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej.

Na zakończenie tradycyjnie przyznana zostanie "Nagroda im. Stanisława Strugarka" za popularyzację gwary poznańskiej, wyróżnienia "Przyjaciel Łazarza" oraz Tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2023".

Szczegółowy program 33. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.33dni.lazarz.pl


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

SERWIS SPECJALNY
www.33.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 33.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: