Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Arena Uchodźców" na Rynku Łazarskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Arena Uchodźców" na Rynku Łazarskim
21-03-2023 04:54   Janusz Ludwiczak
Na Rynku Łazarskim, przy skwerze im. Kazimierza Nowaka można oglądać wystawę fotografii Bartłomieja Śnierzyńskiego dokumentująca pomoc w pierwszych dniach wojny Ukrainkom i Ukraincom, którzy znaleźli schronienie w hali Arena.

W marcu i kwietniu zeszłego roku Arena stała się bezpieczną przystanią dla osób uciekających przed wojną. Schronienie znaleźli tam obywatele Ukrainy, którzy w nagłej chwili poczucie bezpieczeństwa, dach nad głową, a nawet bliskich. Musieli porzucić wszystko – dorobek swojego życia, otoczenie, z którym byli związani. Jak wyglądała rok temu Arena można przekonać się na wystawie fotografii "Arena Wolontariuszy. Pomagaliśmy. Pamiętamy?".

– Rok temu Arena posłużyła jako tymczasowy dom dla uchodźców spełniając tym samym swoją ostatnią "misję" przed czekającym ją remontem. Gospodarzem tego domu staliśmy się my, zwykli obywatele. Chciałem zinterpretować fotograficznie to wydarzenie. Z jednej strony zależało mi na pokazaniu miejsca w którym przebywali uchodźcy, ale nie chciałem ich fotografować. Uważałem, że powinni mieć w tamtych chwilach dyskrecję. Chciałem za to pokazać wolontariuszy, którzy z własnej woli ruszyli z pomocą. Byli tam raz lub tyle razy ile tylko mogli. A na pytanie dlaczego tu są większość z nich odpowiadała: "bo tak trzeba". Wystawa ma przypomnieć nam, że minął rok od tamtych wydarzeń. Ma przypomnieć nam także, że pomaganie to nie sprint, a maraton – mówi portalowi Lazarz.pl Bartek Śnierzyński, autor wystawy.

Bartłomiej Śnierzyński ma 40 lat, od 8 lat mieszka na Łazarzu. Jak mówi o sobie: portrecista, dokumentalista.

– W jednym kadrze zatrzymuje czas, emocje i piękno. Fotografowanie ludzi traktuje przede wszystkim jako portretowanie. Fascynują go nieustanne zmiany, rozwój i przemijanie człowieka – podsumowuje fotograf.

Minął rok, ale wojna trwa nadal. Wystawę można oglądać na Rynku Łazarskim do końca marca.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: