Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hydranty ubrano w biało-czerwone włóczki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hydranty ubrano w biało-czerwone włóczki
29-12-2022 05:25   Janusz Ludwiczak
Uliczne hydranty, m.in. na Rynku Łazarskim, ale też przy innych ulicach już po raz piąty zostały przystrojone biało-czerwonymi, ręcznie wydzierganymi ubrankami. Mają one przypominać o 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Hydranty zostały przystrojone w biało-czerwone, ręcznie uszyte ubranka i kokardy narodowe. Akcja, której inicjatorem i sponsorem jest Aquanet odbywa się od 2013 roku. 4 lata temu z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przystrojonych zostało aż 100 hydrantów w Poznaniu i powiecie poznańskim. Od trzech lat ubierane są również hydranty na Łazarzu.

– Na Łazarzu, jak co roku, udekorowaliśmy kilkanaście hydrantów! Znajdziecie je przy Rynku Łazarskim, skwerze Focha, Matejki, Małeckiego, Calliera, Dmowskiego, Chociszewskiego, Stablewskiego, Łukaszewicza, Sczanieckiej, Berwińskiego – wyjaśniają Natalia i Andrzej Janowscy.

Ubranka uszyły łazarzanki w Kinie w Bramie 46 przy ul. Matejki, a hydranty przystroiły m.in. dzieci z kilku łazarskich przedszkoli.

Hydranty będą ubrane do 16 lutego, czyli do dnia kiedy trwało Powstanie Wielkopolskie, zakończone podpisaniem traktatu rozejmowego w Trewirze.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: