Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pękły "krzyżaki" na Roosevelta – torowisko to było niedawno remontowane [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pękły "krzyżaki" na Roosevelta – torowisko to było niedawno remontowane [AKTUALIZACJA]
04-12-2022 01:25   Janusz Ludwiczak
Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą uzbroić się dużą cierpliwość, nie tylko z powodu trwających remontów w centrum, na PST i trasie Kórnickiej oraz wypadających kursów autobusów. Na ul. Roosevelta pękły "krzyżaki". Z powodu awarii torowiska tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 muszą jeździć okrężną trasą przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską.

– Pękły dwa tzw. "krzyżaki", czyli miejsca, w których na skręcie krzyżują się tory. Dalsze utrzymywanie ruchu tramwajowego było niebezpieczne. Staramy się, by awarię usunąć do poniedziałkowego poranka – powiedział Mirosław Ruszkiewicz, kierownik zmiany Nadzoru Ruchu MPK.

Z ruchu wyłączony został 300-metrowy odcinek trasy w ciągu ulicy Roosevelta, pomiędzy ul. Bukowską a Mostem Dworcowym. Jednak niektóre tramwaje muszą skorzystać z ponad 5-kilometrowego objazdu prowadzącego przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską. Trasą tą kursują tramwaje ośmiu linii – nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18.

Co ciekawe torowisko na ulicy Roosevelta było remontowane jesienią zeszłego roku, a także w ramach prac gwarancyjnych w 2020 i 2019 r.

ZOBACZ TAKŻE: "Siódemkę" zastąpił 97. Tramwaje nie jeżdżą Grunwaldzką i Roosevelta

Jak kursują tramwaje?

Tramwaje linii nr 2, 3, 10, 12, 14 i 18 w obu kierunkach kursują objazdem:
… – Rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska i dalej po stałych trasach.

"Szóstkę" skierowano trasą:
MIŁOSTOWO – … – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

"11" kursuje objazdem:
UNII LUBELSKIEJ – … – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – … – PIĄTKOWSKA.

Aktualizacja 04.12.2022 O godz. 12:30 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego w ciągu ulicy Roosevelta (pomiędzy Mostem Dworcowym i Bukowską). Tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 kursują już po dotychczasowych trasach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: