Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" będzie zawieszona, "jedynka" nie dojedzie na Franowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" będzie zawieszona, "jedynka" nie dojedzie na Franowo
09-10-2020 23:38   Janusz Ludwiczak
Przez cały weekend tramwaje nie będą jeździć fragmentem ulicy Grunwaldzkiej i Roosevelta. Prowadzone będą gwarancyjne prace torowe na węźle "Bałtyk". Zawieszone zostanie kursowanie "siódemki". Tramwaje linii nr 5, 8 i 11 pojadą objazdem przez Most Dworcowy i Towarową, a "piętnastka" przez Reymonta, Hetmańską, Głogowską, Dworzec Zachodni i trasę PST. Ulicą Grunwaldzką będą kursować autobusy "za tramwaj" linii T6.
To nie koniec utrudnień. W niedzielę "jedynka" nie będzie dojeżdżać na Franowo.

Przez cały weekend wstrzymany zostanie całkowicie ruch tramwajowy w ciągu ulicy Roosevelta – pomiędzy Mostem Dworcowym i rondem Kaponiera oraz na ulicy Grunwaldzkiej od ronda Jeziorańskiego do ul. Roosevelta.

– W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu przejazdu konieczne jest wykonanie naprawy krzyżownic na węźle Bałtyk (skrzyżowanie ulic Bukowskiej i Roosevelta). Prace będą prowadzone na koszt wykonawcy w ramach gwarancji i wymuszą zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego (węzeł będzie bowiem nieprzejezdny) – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Co ciekawe podobne prace były prowadzone równo rok temu.

W sobotę i niedzielę tramwaje linii nr 5, 8 i 11 kursować będą objazdem przez Most Dworcowy, Towarową, Most Uniwersytecki, rondo Kaponiera i Roosevelta do mostu Teatralnego. Dalej "jedenastka" pojedzie na Sołacz, a "piątka i "ósemka" skręcą w kierunku Okrąglaka i pojadą odpowiednio do pętli przy Unii Lubelskiej i Miłostowo.

"Szóstka" pojedzie przez rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką do Kaponiery i dalej przez Św. Marcin, Most Rocha na Miłostowo.

W ciągu ulicy Grunwaldzkiej – pomiędzy rondem Jeziorańskiego a rondem Kaponiera co 10 minut jeździć będzie autobus zastępczy "za tramwaj" linii T6.

Na weekendy zawieszane będzie kursowanie "siódemki". Jej funkcjonowanie przejmą tymczasowe linie tramwajowej nr 93 (z Junikowa przez Grunwaldzką, Przybyszewskiego, Jeżyce, Św. Marcin do pętli na Placu Wielkopolskim) oraz nr 97 (z Ogrodów po trasie "7" do ronda Rataje i dalej przez Królowej Jadwigi, Towarową, Most Uniwersytecki, Zwierzyniecką do przystanku "Stare Zoo" – nawrót przez Gajową). Z kolei "piętnastka" pojedzie dolną trasą PST i dalej przez Dworzec Zachodni, Głogowską, Hetmańską i Reymonta.

Autobusy linii nr 148, 159, 163, 169, 177 i nocnej 251 będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku "Rondo Kaponiera" na ulicy Zwierzynieckiej przy hotelu Mercury – nie będą zatrzymywać się na przystanku "Bałtyk" na ulicy Bukowskiej.

Dodatkowo w soboty i niedziele autobusy linii nr 148 zostaną wydłużone do dworca Poznań Główny (przez Most Uniwersytecki i Dworcową).

Ponadto w niedzielę, 11 października w godz. od 7:00 do 15:00 prowadzone będą prace konserwacyjne instalacji przeciwpożarowej w tunelu tramwajowym na trasie na Franowo.

Tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem na Zawady – przez Żegrze, Chartowo, trasę Kórnicką, Jana Pawła II i Śródkę. Z kolei tramwaje linii nr 4 i 16 zostaną skierowane do pętli przy Unii Lubelskiej.
Na trasie: FRANOWO - Szwajcarska - Kurlandzka - Piaśnicka - Chartowo - Bobrzańska - Wiatraczna - Chartowo - Piaśnicka - Kurlandzka - Szwajcarska – FRANOWO kursować będą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Zmiany w komunikacji w weekend:

Linia nr 1 (w niedzielę, 11 października w godz. 7:00 – 15:00):
JUNIKOWO - … - Żegrze – Chartowo – trasa Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – Podwale – ZAWADY
Pomiędzy przystankiem os. Czecha a pętlą Franowo jeździć będą autobusy "za tramwaj" linii T1:
OS. CZECHA – Chartowo – Piaśnicka – Kurlandzka – Szwajcarska – FRANOWO

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin [Plac Wolności] – … – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 6:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki - … - MIŁOSTOWO

Linia nr 7:
Kursowanie zawieszone. W zamian uruchomienie linii nr 93 i 97:
Linia tramwajowa nr 93:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Gwarna – plac Ratajskiego – PLAC WIELKOPOLSKI
Linia tramwajowa nr 97:
OGRODY – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Matyi – Towarowa – Święty Marcin – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – STARE ZOO

Linia nr 8:
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Cyryla Ratajskiego – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 15:
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – dolna trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" – linia T6:
RONDO JEZIORAŃSKIEGO – Grunwaldzka – Szylina – Bukowska – Zeylanda – RONDO KAPONIERA (powrót przez Zwierzyniecką, Rooseelta, Bukowską i Grunwaldzką)

Linia nr 148:
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – … – ŁAWICA


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: