Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Zachodniej wprowadzili żółtą strefę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Zachodniej wprowadzili żółtą strefę
05-02-2010 00:39   Janusz Ludwiczak
Od środy w całym centrum Poznania została wprowadzona czerwona strefa parkowania (podstrefa A). Ponadto strefa żółta została poszerzona o ulicę Zachodnią.

W środę, 3 lutego najdroższa strefa parkowania została poszerzona o całe centrum miasta. Od teraz kierowcy za pierwszą godzinę parkowania zapłacą 3 złote, za 2 godzinę 3,60 złotych, za trzecią 4,30 zł, a za każdą następną ponownie 3 złote.

Od środy ulica Zachodnia będzie kolejną ulicą na Łazarzu, gdzie obowiązuje strefa parkowania. Strefa płatnego parkowania obejmuje więc nie tylko okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale i Dworca Zachodniego. I tak najtańsza strefa zielona obowiązuje na ulicy Grunwaldzkiej (od Bukowskiej do Matejki), Śniadeckich (od Grunwaldzkiej do Parkowej), Orzeszkowej, Konopnickiej i Święcickiego. Strefa żółta obejmuje ulicę Roosevelta od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego oraz ulicę Głogowską (do ulicy Gąsiorowskich), a od środy także ulicę Zachodnią.

Póki co strefa parkowania nie zostanie wprowadzona na ścisłym Łazarzu. Od maja przyszłego roku strefa parkowania zostanie poszerzona o Jeżyce. W dalszych planach poszerzenie obszaru płatnego parkowania zostanie powiększone o Wildę. Łazarz pójdzie w trzeciej kolejności, jednak to jeszcze daleka przyszłość.


R E K L A M A

Komentarze (1)

05-02-2010 09:50:26
Slawek
A szkoda ze daleka, bo zgodnie ze studium http://www.mpu.pl/studium2008/index.php?studium=8, czesc Łazarza jest funkcjonalnym śródmieściem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

20

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu - robienie wieńców lei do tańca i printowanie hawajskich spódnic
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: