Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Zachodniej wprowadzili żółtą strefę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Zachodniej wprowadzili żółtą strefę
05-02-2010 00:39   Janusz Ludwiczak
Od środy w całym centrum Poznania została wprowadzona czerwona strefa parkowania (podstrefa A). Ponadto strefa żółta została poszerzona o ulicę Zachodnią.

W środę, 3 lutego najdroższa strefa parkowania została poszerzona o całe centrum miasta. Od teraz kierowcy za pierwszą godzinę parkowania zapłacą 3 złote, za 2 godzinę 3,60 złotych, za trzecią 4,30 zł, a za każdą następną ponownie 3 złote.

Od środy ulica Zachodnia będzie kolejną ulicą na Łazarzu, gdzie obowiązuje strefa parkowania. Strefa płatnego parkowania obejmuje więc nie tylko okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale i Dworca Zachodniego. I tak najtańsza strefa zielona obowiązuje na ulicy Grunwaldzkiej (od Bukowskiej do Matejki), Śniadeckich (od Grunwaldzkiej do Parkowej), Orzeszkowej, Konopnickiej i Święcickiego. Strefa żółta obejmuje ulicę Roosevelta od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego oraz ulicę Głogowską (do ulicy Gąsiorowskich), a od środy także ulicę Zachodnią.

Póki co strefa parkowania nie zostanie wprowadzona na ścisłym Łazarzu. Od maja przyszłego roku strefa parkowania zostanie poszerzona o Jeżyce. W dalszych planach poszerzenie obszaru płatnego parkowania zostanie powiększone o Wildę. Łazarz pójdzie w trzeciej kolejności, jednak to jeszcze daleka przyszłość.


Komentarze (1)

05-02-2010 09:50:26
Slawek
A szkoda ze daleka, bo zgodnie ze studium http://www.mpu.pl/studium2008/index.php?studium=8, czesc Łazarza jest funkcjonalnym śródmieściem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego

29

gru

18:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
"Głośna noc - Betlejem w Polsce" - widowisko

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: