Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojciech Wysocki będzie nowym kierownikiem Klubu Osiedlowego "Krąg" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojciech Wysocki będzie nowym kierownikiem Klubu Osiedlowego "Krąg"
23-11-2022 07:30   Janusz Ludwiczak
Z końcem roku Janusz Heller, po 37 latach przestanie był szefem "Kręgu", przechodząc na emeryturę. Nowym kierownikiem spółdzielczego domu kultury przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej będzie Wojciech Wysocki.

Kandydaturę Wojciecha Wysockiego podczas poniedziałkowego posiedzenia pozytywnie zaopiniowała Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

– Po wysłuchaniu i przedstawieniu koncepcji funkcjonowania pozytywnie zaopiniowaliśmy kandydaturę Wojciecha Wysockiego na stanowisko nowego kierownika Klubu "KRĄG". Dziękujemy, odchodzącemu na emeryturę, jej dotychczasowemu kierownikowi Januszowi Hellerowi za wielki, blisko 40-letni, pełen oddania i pasji wkład w funkcjonowanie i działalność klubu, który dzięki jego zaangażowaniu jest wizytówką Łazarza i marką naszego Poznania. Następcy, a jednocześnie wychowankowi Janusza, życzymy powodzenia, realizacji planów i zamierzeń oraz dalszego rozwoju Klubu "Krąg" – komentuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" SM Grunwald.

Nowego kierownika placówki musi jeszcze zatwierdzić Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, jednak jest to tylko formalność.

Z końcem roku dotychczasowy kierownik "Kręgu" po 37 latach odejdzie na emeryturę.

– Rozpoczynając prace nie zdawałem sobie sprawy, że będzie ona do emerytury, na kilka lat. Uważałem, że w takim miejscu nie powinno się długo pracować, bo może nastąpić element wypalenia. Byłem przekonany, że służby bezpieczeństwa nie pozwolą mi długo pracować w tym miejscu – powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Janusz Heller z Łazarzem związany jest jednak o wiele dłużej.

– W 1977 roku ukończyłem historię na UAM i w tym samym roku rozpocząłem pracę w VIII LO przy ul. Głogowskiej 92, związałem się ze Szczepem harcerskim "Poznańska Czarna 13". Międzyczasie stan wojenny zmienił naszą rzeczywistość, zdecydowanie w większy sposób niż trwająca obecnie pandemia. Znalazłem się w obiekcie zainteresowania Służby Bezpieczeństwa. W 1983 roku moja praca nauczyciela dobiegła końca. Obawialiśmy się o przyszłość naszego szczepu – wspomina Janusz Heller.

Nowy kierownik "Kręgu", Wojciech Wysocki ma 39 lat. Od 2007 roku pracuje w Klubie Osiedlowym "Krąg". Jest instruktorem kulturalno-oświatowym.
Od 2010 roku działał jako instruktor w Szczepie Łazarz prowadząc gromadę zuchową oraz drużynę harcerzy starszych. Był założycielem i pierwszym drużynowym Drużyny Wagabunda. W 2012 roku założył i prowadzi drużynę harcerzy starczych "Wagabunda". Ma stopień podharmistrza.
Wspiera również przedszkole dla dzieci z autyzmem. Pasjonuje się również fotografią, dokumentując działalność Klubu "Krąg" i Szczepu Łazarz oraz codzienne życie Łazarza. Pasjonat sportów ekstremalnych, maratończyk. Jest ojcem dwójki córek.

Przypominamy rozmowę z Wojciechem Wysockim, przeprowadzoną po wręczeniu nagrody "Człowiek Roku Łazarza 2017":

Jak zaczęła się Twoja przygoda z Łazarzem?
Urodziłem się na Łazarzu, tu mieszkała moja rodzina przy ul. Głogowskiej, następnie przeprowadziliśmy się na Hetmańską i już jako mały chłopiec biegałem po zakamarkach Łazarza.
W 1984 roku moja mama rozpoczęła pracę w Klubie "Krąg". Już w dzieciństwie stawiałem swoje pierwsze kroki w "Kregu", stąd to miejsce jest mi bardzo znane. Inmponował mi klub, że ludzie tutaj przychodzą, spełniają swoje pasje i zainteresowania. Jestem już od blisko 10 lat zawodowo związany z "Kręgiem", ale praca ta ma również charakter społeczny.

Prowadzisz Szczep Łazarz. Skąd zamiłowanie do harcerstwa, jak jest dziś z harcerstwem?
Jest to wciąż największa organizacja młodzieżowa w Polsce. Harcerstwo nie przyciąga już tyle osób co w latach ubiegłych. Dziś jest już więcej ofert. Teraz jest dużo alternatyw. Harcerstwo stało się w pewnym sensie elitarnym. Przychodzą osoby, które chcą naprawdę działać.

Również masz zamiłowanie do fotografii. Podczas 28. Dni Łazarza przygotowałeś wystawę "Zmiany" inspirując się zdjęciami Jana Kurka z 1967 roku. Jak udało Ci się zrobić zdjęcia w tych samych miejscach, ale pół wieku później?
Trzeba było poświęcić czas i dużo spacerować, żeby znaleźć podobne ujęcia, zapamiętać te, które fotografował pan Jan. Zdjęcia oddały tamtą rzeczywistość. Udało się odnaleźć podobne miejsca i sytuacje. Ludzie mają te same potrzeby.

Czy Twoim Łazarz mocno się zmienił?
Zmiany jakieś nastąpiły, ale potrzeby ludzi są te same.


Komentarze (4)

24-11-2022 14:04:15
toms
Gratulacje i powodzenia. @Do Ania: Udaj się do jakiegoś specjalisty. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę się - życzę ci byś na starość, gdy będziesz miała problemy ruchowe, nie będziesz mogła jeździć rowerem, nie będziesz mogła jeździć autem. Zrozum kobieto, samochód czasem jest potrzebny, osoby starsze, schorowane nakazujesz na wykluczenie???? Rowerem przewieziesz meble??? Puknij się i przestań już trolować
24-11-2022 00:50:00
De
@Ania: Jakaś mania prześladowcza? To trzeba leczyć.
23-11-2022 13:07:15
Ania
Brawo Wojtek! Może wreszcie nasza dzielnica wróci na odpowiednie tory dzielnicy dla mieszkańców a nie samochodów
23-11-2022 09:05:20
mieszkaniec
Gratulacje! Powodzenia! Odejście Janusza Hellera to koniec pewnej epoki... Dni Łazarza będą dalej?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: