Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszył remont na Kanałowej – "odbruki" dla nowej zieleni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszył remont na Kanałowej – "odbruki" dla nowej zieleni
06-10-2022 22:07   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczął się remont na ulicy Kanałowej. W ramach prowadzonych prac "odbrukowane" zostaną chodniki, pojawią się pasy zieleni – posadzone zostaną drzewa i ponad 550 sztuk roślin wieloletnich.

– Prowadzone będą prace nad "odbrukowaniem" m² chodników w miejscach, które nie są używane przez pieszych, kierowców i rowerzystów. W ich miejscu nasadzona zostanie zieleń – będą to niewielkie formy drzew m.in.: wiśnie piłkowane i świdośliwy Lamarcka. Nie zabraknie też kwitnącej zieleni niskiej - łącznie ponad 550 szt. roślin wieloletnich: krzewów róż, budlei, kocimiętki i ozdobnych traw oraz ponadto 700 szt. hiacyntów. Gatunki zostały tak dobrane, by jak najlepiej mogły się rozwijać na ul. Kanałowej oraz by kwitnące rośliny można było podziwiać przez jak największą część roku. Dzięki temu mieszkańcy i przechodnie zyskają nową, bardziej estetyczną przestrzeń – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W związku z prowadzonymi pracami od poniedziałku obowiązuje zakaz parkowania po północnej stronie ulicy Kanałowej. Po zakończeniu pierwszego etapu prac podobne zmiany zostaną wprowadzone po drugiej stronie ulicy.

Zakończenie prac planowane jest do końca listopada. Inwestycja będzie kosztować blisko 140 tysięcy złotych i zostanie sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Zazielenienie ulic jest priorytetem Rady Osiedla i jest realizowane w ścisłej współpracy z Wydziałem Terenów Zieleni Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, który przygotowuje i realizuje projekty zazielenienia naszych ulic. „Odbruki” i nowa zieleń pojawiły się już na ul. Białej, Niecałej, Stablewskiego, Jarochowskiego, Niegolewskich, Limanowskiego, Maleckiego, Załęże. Gotowe są już projekty "odbruków" i zapewnione finansowanie dla podobnych zmian na Karwowskiego, kolejnym odcinku Stablewskiego (między Głogowską a Dmowskiego) i Wyspiańskiego (między Matejki a Glogowską). W przygotowaniu jest projekt dużych odbruków i zazielenienia skweru Eki z Małeki. Nie zwalniamy tempa! Zmiana sposobu parkowania na tej i na wielu innych ulicach miała na celu m.in. umożliwienia wprowadzenia zieleni. Parkowanie na te chodniki już nie wróci – wyjaśnia Rada Osiedla Święty Łazarz.


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: