Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Terra Incognita" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Terra Incognita"
01-02-2022 09:02   Janusz Ludwiczak
W Galerii "Krąg" można oglądać wystawę grafik Piotr Kłopotowskiego, który mimo iż ukończył AWF i jest związany z branżą medyczną to zajmuje się również sztuką.

21 stycznia w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbył się wernisaż wystawy prac Piotra Kłopotowskiego.

– Piotr Kłopotowski jest twórcą o bardzo szerokim wachlarzu umiejętności. Swoje prace realizuje przede wszystkim w tradycyjnych technikach graficznych, takich jak serigrafia, linoryt czy sucha igła, ale nie jest też mu obca materia malarska. Jego prace cechują się przede wszystkim lekkością formy, swobodą i niepohamowaną chęcią ekspresji. W poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie środka wyrazu nie boi się próbować nowych rozwiązań, eksperymentować i łączyć techniki. Poprzez swoje prace mówi przede wszystkim o otaczającym go świecie, w prosty ale wyrafinowany sposób budując narracje o wrażeniach i emocjach, które towarzyszą mu na co dzień. Poprzez pejzaż, portret czy obraz zwykłego przedmiotu pokazuje kryjące się za danym przedstawieniem uczucia i wspomnienia. Stąd dosyć szerokie spektrum podejmowanych tematów jak i sposobów ich realizacji. Dzięki bardzo dobrze opanowanemu warsztatowi możemy zobaczyć prace wiernie oddające rzeczywistość, niektóre w niemal dokumentalny sposób, jak i te bardziej lapidarne czy wręcz szkicowe. Szczególnie widać to w niektórych portretach, gdzie ta lekkość gestu dodaje dodatkowego wyrazu przedstawianej osobie" – opowiada Grzegorz Myćka, kurator wystawy.

Piotr Kłopotowski ma 59 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Rehabilitacja Ruchowa. Zawodowo pracuje w branży medycznej. Poza twórczością artystyczną, jego pasją są podróże, a w szczególności nieśpieszne pokonywanie przestrzeni morskich i oceanicznych pod żaglami. Swoją przygodę ze sztuką rozwija głównie w Pracowni Grafiki CK Zamek w Poznaniu.

Wystawę "Terra Incognita" można oglądać w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do końca lutego w godzinach otwarcia placówki.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: