Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za obejrzenie Makiet Dawnego Poznania czteroosobowa rodzina zapłaci prawie 150 złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za obejrzenie Makiet Dawnego Poznania czteroosobowa rodzina zapłaci prawie 150 złotych
08-01-2010 00:07   Janusz Ludwiczak
Od prawie już sześciu lat w podziemiach klasztoru Ojców Franciszkanów możemy oglądać Makietę Dawnego Poznania. Jak się okazuje za obejrzenie całej ekspozycji czteroosobowa rodzina musi zapłacić 144 złote poświęcając prawie 2,5 godziny, przy czym same pokazy trwają po prawie pół godziny.

W marcu 2004 roku w podziemiach klasztoru Ojców Franciszkanów przy ulicy Ludgardy możemy oglądać Makietę Dawnego Poznania, które prezentują dawny Poznań w miniaturze. Ekspozycje prezentują Poznań z początku XVIII wieku w skali 1:150, gród pierwszych Piastów w skali 1:60 i od niedawna Stary Rynek.

Jednak, aby zobaczyć historyczny Poznań w miniaturze trzeba wydać aż 36 złotych i poświęcając dwie godziny i kwadrans, przy czym same pokazy zajmują łącznie 81 minut.

Ceny za obejrzenie makiet dawnego Poznania nie są przystępne dla czteroosobowej rodziny, która za zobaczenie całej ekspozycji musi wydać prawie 150 złotych. Na bilety ulgowe mogą liczyć jedynie dzieci do lat 10, jednak bilety te są jedynie tańsze o 3 złote.

Z oficjalnej strony internetowej Makiety Dawnego Poznania nie dowiemy się też, że pokazy odbywają się w odrębnych trzech salach i za każdy pokaz musimy płacić osobno. Właściciel makiet - firma Proscectus na swojej stronie podaje także nieaktualne informacje, z których wynika, że makieta Starego Rynku zostanie udostępniona na początku grudnia 2008 roku. Tymczasem minął rok, a makieta jest już otwarta dla gości. Mimo to, od ponad roku strona wprowadza w błąd zainteresowanych.

Każdy z pokazów odbywa się w odrębnych salach i trwa 27 minut. Jednak wszystkich makiet nie zobaczymy od razu, gdyż pokazy odbywają się co 45 minut. Żeby zobaczyć wszystkie makiety musimy nie tylko wydać 36 złotych (ok. 8.5 euro), ale poświęcić zamiast 1,5 godziny trzy godziny lekcyjne (dwie godziny i 15 minut).


Fot: poznan.pl, www.makieta.poznan.pl

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: