Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nagła sesja rady osiedla – trwała zaledwie 15 minut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nagła sesja rady osiedla – trwała zaledwie 15 minut
17-09-2021 16:51   Janusz Ludwiczak
Zaledwie w ciągu kilku godzin zwołana została ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz.

W ubiegły czwartek, odbyła się 29. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, która nie była wcześniej zaplanowana. Informacja o posiedzeniu nie ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania. Podobna sytuacja miała miejsce na początku czerwca, kiedy sesja też odbyła się nagle.

– Sesje zorganizowaliśmy w trybie przyspieszonym – przeniesienie środków i wyznaczenie osoby do ustaleń w sprawie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego – wyjaśnia Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– BIP ogarnia Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych. Sesja została zwołana dzień wcześniej. Musieliśmy podjąć decyzję o przesunięciu środków w wys. 3 tys. zł – dodaje Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas czwartkowej sesji, na której obecnych było tylko 13 radnych podjęta została uchwała w sprawie wniosku do wydziałów i miejskich jednostek organizacyjnych o dokonanie zmian w planie finansowym na 2021 rok. Wyznaczony został przedstawiciel Rady Osiedla Św. Łazarz do prac w zespole do spraw Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, którym została radna Sylwia Badzińska.

Sesja trwała zaledwie 15 minut. Kolejna ma odbyć się już planowo, w najbliższą środę, 22 września. Na razie nie jest znany jeszcze porządek obrad.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXIX (nadzwyczajna-zdalna) 09.09.2021 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (4)

27-09-2021 13:27:15
Łazarzanka
mieszkaniec - i paradoksalnie, najwięcej awantury, za poprzedniej kadencji, o nielegalność takiej sesji robiła dzisiejsza przewodnicząca Zarządu. Czyli jak zawsze - punkty widzenia zależy od punktu siedzenia
20-09-2021 11:03:57
mieszkaniec
"Regulamin Rady Osiedla Św. Łazarz mówi, że sesja powinna być zwołana 7 dni przed jej terminem. Tymczasem w poniedziałek 30 lipca 2018 r. o godz. 12:13 łazarscy radni dowiedzieli się, że sześć godzin później, o 18:30 odbędzie się sesja, podczas której przewidziano tylko jeden projekt uchwały ws. konkursu grantowego na remont alejek w Parku Kasprowicza. – Ta sesja została zwołana niezgodnie z regulaminem, bez zachowania terminu – wskazuje Tomasz Wierzbicki, wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania." - tak pisano o podobnej sytuacji w poprzedniej kadencji.
20-09-2021 08:14:59
Zainteresowany
@Włodzimierz A dlaczego ta sesja była nielegalna? Skoro prowadził ją WWJP (bo była zdalna), to skąd domniemanie nielegalności?
19-09-2021 14:15:11
Włodzimierz
Czyli sesja ponownie była nielegalna a uchwała nie została skutecznie podjęta. Przewodniczący "nie ogarnia". Tyle w temacie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: