Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy deskach zamontowano szlabany. Mieszkaniec: "Pod blok nie będą mogły podjechać taxi i kurierzy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy deskach zamontowano szlabany. Mieszkaniec: "Pod blok nie będą mogły podjechać taxi i kurierzy"
19-06-2021 21:03   Janusz Ludwiczak
Przy 11-piętrowych blokach przy ul. Dmowskiego 5/7 oraz Stablewskiego 6 zamontowano szlabany. Administracja "Osiedla Łazarz" przekonuje, że szlabany pojawiły się na wniosek mieszkańców. Jednak zdaniem pana Krzysztofa mieszkańcy muszą wydać 100 złotych by zakupić pilota umożliwiający wjazd, a ponadto pod blok nie będą mogły wjechać taksówki, kurierzy czy pogotowie ratunkowe.

– Spółdzielnia zamyka barierkami dojazd do tych wielkich bloków na Dmowskiego. Szlabany będą na piloty do kupienia za ponad 100 zł w spółdzielni. To zdzierstwo, ale jest ważniejszy problem - pod bloki nie będą mogły podjechać zamówione taxi, kurierzy, pogotowie, itd., a tam przecież mieszka bardzo wielu starszych schorowanych ludzi. Przecież nie będą oni latać z pilotami by im otwierać. Szkoda, że nie pomyślano jak zapewnić konieczny dojazd. Nawet jak ktoś kupi pilota to nie otworzy nim z 9 piętra taksówkarzowi, kurierowi itp. – alarmuje Krzysztof [nazwisko na prośbę do wiadomości redakcji].

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z administracją.

– Szlabany zamontowaliśmy na życzenie mieszkańców. Za chwilę wprowadzona będzie strefa parkowania, mieszkańcy nie będą mieli gdzie parkować. Straż pożarna, policja i pogotowie poradzi sobie, od drugiej strony szlabanów nie zamykamy, dla tych pojazdów wjazd nie będzie utrudniony – wyjaśnia Zdzisław Nowak, kierownik Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Dodajmy, że już w styczniu Rada "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald pozytywnie zaopiniowała montaż szlabanów, które pojawiły się nie tylko przy "deskach", ale również przy blokach przy ul. Potworowskiego 22 oraz Dmowskiego 12-16.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

23-06-2021 08:37:34
Nieka
Tak niech będzie otwarte ! A mieszkańcy nie będą mieli gdzie zaparkować, bo inni żeby nie płacić zaparkują właśnie pod tym blokiem. Karetka i policja poradzi sobie, a kuriera można wpuścić jeśli jest to ciężka paczka. Widać Pan Krzysztof nie ma samochodu i nie musi martwić się o miejsce. Co do kosztów, to tak mają Państwo rację, że to przesada, być może Spółdzielnia może rozłożyć na raty w czynszu ? My mamy szlabany od dłużego czasu i nie narzekamy, nie ma problemu, a nawet dziwnym trafem nagle jest dużo miejsc parkingowych. Wcześniej widocznie ludzie z Głogowskiej przesunęli się w uliczki by nie płacić za strefę.
22-06-2021 20:36:02
Niko
Jeśli ktoś zamawia taksówkę, to siłą rzeczy i tak musi do niej zejść, więc nie widzę problemu by otworzyć szlaban.
21-06-2021 12:00:38
zlazarza
To fantazje o możliwości otwierania z mieszkań. Pilot ma zasięg do 150 metrów ale w TERENIE OTWARTYM, ale w warunkach miejskich spada ona do 10-15 metrów. Ograniczają go nie tylko ściany ale też nagromadzenie różnej "elektryczności " wywołujące zakłócenia. Realnie nawet z 1-2 pietra z mieszkań położonych od przeciwnej strony niż ulica i szlaban nie da się go otworzyć. Próbowałem z końca bloku w prostej linii - też pilot nie łapie. Poza tym zakup pilota za 110 zł dla wielu starszych niemajętnych osób, nierzadko samotnych osób (sporo takich tu mieszka), którym przyda się okazjonalnie, to duży wydatek.
20-06-2021 17:51:22
M.
Z doświadczenia wiem, że jak najbardziej da się otworzyć bramę lub szlaban z mieszkania. Za chwilę też pojawi się chytrusek z firmy montującej szlaban i zaoferuje piloty po niższej cenie w ilościach dowolnych. Skutek tego będzie taki, że pilotami będą dysponowali nie tylko mieszkańcy bloków, a o miejsca parkingowe będzie tak samo trudno. Tak na marginesie, piloty staniały, bo my płacilismy 200 zł i jeszcze musiałam udowodnić SM, że mam samochód.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: