Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jarochowskiego: nowo posadzone drzewa uschły? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jarochowskiego: nowo posadzone drzewa uschły?
19-06-2021 20:19   Janusz Ludwiczak
W zeszłym roku zmodernizowana została ulica Jarochowskiego. W ramach inwestycji posadzono nowe drzewa, jednak wiele z nich wygląda na uschnięte – nie zakwitły.

O sprawie już kilka dni temu informował portal epoznan.pl. Problem znany jest Zarządowi Dróg Miejskich.

– Drzewa na ul. Jarochowskiego, które nie wznowiły wegetacji (nie mają liści) będą wymienione na nowe przez wykonawcę przebudowy ulicy w ramach gwarancji. Gwarancja obejmuje okres 3 lat. Pozostałe drzewa, które wznowiły wegetację, podlegają stałej obserwacji. Wykonawcy zobowiązani są do prowadzenia pielęgnacji w ramach gwarancji, polegającej na podlewaniu drzew (ale także krzewów), odchwaszczaniu terenów zieleni i mis drzew, nawożeniu – tłumaczy Marcin Idczak z ZDM.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego kosztowała ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji zmodernizowana została nawierzchnia, powstały nowe płyty chodnikowe, a jezdnia na skrzyżowaniach ulic z Limanowskiego i Sczanieckiej została wyniesiona. Oprócz tego zamontowano ławki i posadzono kilkanaście drzew i krzewów.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Dobiega końca przebudowa ulicy Jarochowskiego {◎ GALERIA ZDJĘĆ}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

21-06-2021 18:02:31
emka
Ambrowce akurat puściły liście, problem jest z platanami. Podobnie jak na Małeckiego. Nie jestem pewna ale to jest chyba platan wschodni i mógł oberwać przez normalną zimę. Fakt ambrowce będą wymagały podlewania.
20-06-2021 17:46:13
M.
Jakoś mnie to nie dziwi. Zamiast rodzimych gatunków wybrano ambrowce - drzewa piękne, ale wymagające pielęgnacji. Jego cechą jest późny początek wegetacji i zwyczajnie nie załapał się już na deszcze. Dobra rada dla osób wybierających gartunki drzew do nasadzeń - prosze nie kierowac się zdjęciami, ale opisami. Tylko na tym zaoszczędzimy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: