Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejdź offline - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przejdź offline
14-06-2021 12:13   Janusz Ludwiczak
Na przejściu dla pieszych przy przystanku tramwajowym "Poznań Główny" pojawił się napis "Przejdź offline". Ma on za zadanie przypominać pieszym o zakazie korzystania ze smarfonu czy innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat do 100 złotych.

Pierwszy taki napis "Przejdź offline" wraz z przekreślonym telefonem w dłoni pojawił się na przejściu dla pieszych na ul. Matyi, przy przystanku tramwajowym "Poznań Główny". Jest to miejsce, gdzie codziennie przechodzą setki osób, a ruch samochodowy przez Most Dworcowy też jest duży.

Od 1 czerwca obowiązują zmiany w przepisach ruchu drogowego. Ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

– W ustawie zapisano przepis zakazujący pieszemu korzystania w trakcie wchodzenia na jezdnię lub torowisko lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko (także w obrębie usytuowanych tam przejść dla pieszych) z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję, zwłaszcza wzrokową, a tym samym ocenę w zakresie bezpiecznego wejścia i pokonania jezdni lub torowiska – wyjaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Za nieprzestrzeganie tych przepisów policja może ukarać pieszego mandatem w wysokości od 50 do 100 złotych.

Podobne napisy "Przejdź offline" wraz z przekreślonym telefonem w dłoni pojawią się również na innych przejściach dla pieszych – m.in. w ciągu ulicy Głogowskiej czy Grunwaldzkiej.


Komentarze (1)

14-06-2021 13:29:21
były
I tak mają gdzieś - jadąc dziś autem - na 5 przejściach dla pieszych widziałem osoby korzystające z telefonu- a to tylko było ok. 10 min. jazdy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: