Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzmocniono konstrukcję wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z powodu awarii torowiska bimby nie kursują ulicą Roosevelta, pomiędzy Mostem Dworcowym i Bukowską. Tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 skierowane zostały objazdem przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską.
Wzmocniono konstrukcję wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej
05-05-2021 06:49   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu przy kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej pojawił się wysoki dźwig. Montowane były elementy, które mają wzmocnić konstrukcję wieży.

Jak już informowaliśmy w styczniu w wyniku podmuchów wiatru i dużego natężenia ruchu w wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej pojawiły się mikropęknięcia. Ekipy budowlane sprawdzały stan techniczny wieży.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pojawił się ogromny dźwig. Na szczyt wieży wznoszone były elementy, które mają wzmocnić konstrukcję wieży przed zawaleniem lub odpadającą elewacją.

– Pojawiły się małe, mikro pęknięcia nad piramidami (trójkątami) wieży, które znajdują się nad zegarem. Pęknięcia pojawiły się w wyniku wiatru oraz dużego natężenia ruchu i przejeżdżających tramwajów – powiedział ks. kan. Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

– Prowadzone prace były związane z umocnieniem części hełmu i filarków wieży. Specjalna konstrukcja przejmie ciężar wieży – dodaje ks. Eugeniusz Antkowiak.

W przyszłym roku zapewne pojawi się rusztowanie wokół kościoła i prowadzone będą kolejne prace remontowe.

W latach 2004-2005 przeprowadzony został kapitalny remont wieży wraz z ażurowym zwieńczeniem - hełmem. Remont był niezbędny, gdyż budowla groziła zawaleniem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: