Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzmocniono konstrukcję wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wzmocniono konstrukcję wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej
05-05-2021 06:49   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu przy kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej pojawił się wysoki dźwig. Montowane były elementy, które mają wzmocnić konstrukcję wieży.

Jak już informowaliśmy w styczniu w wyniku podmuchów wiatru i dużego natężenia ruchu w wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej pojawiły się mikropęknięcia. Ekipy budowlane sprawdzały stan techniczny wieży.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pojawił się ogromny dźwig. Na szczyt wieży wznoszone były elementy, które mają wzmocnić konstrukcję wieży przed zawaleniem lub odpadającą elewacją.

– Pojawiły się małe, mikro pęknięcia nad piramidami (trójkątami) wieży, które znajdują się nad zegarem. Pęknięcia pojawiły się w wyniku wiatru oraz dużego natężenia ruchu i przejeżdżających tramwajów – powiedział ks. kan. Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

– Prowadzone prace były związane z umocnieniem części hełmu i filarków wieży. Specjalna konstrukcja przejmie ciężar wieży – dodaje ks. Eugeniusz Antkowiak.

W przyszłym roku zapewne pojawi się rusztowanie wokół kościoła i prowadzone będą kolejne prace remontowe.

W latach 2004-2005 przeprowadzony został kapitalny remont wieży wraz z ażurowym zwieńczeniem - hełmem. Remont był niezbędny, gdyż budowla groziła zawaleniem.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: