Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojskowa przecięła Grunwaldzką. Kierowcy nie muszą już objeżdżać Ronda Jeziorańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojskowa przecięła Grunwaldzką. Kierowcy nie muszą już objeżdżać Ronda Jeziorańskiego
16-12-2009 08:11   Janusz Ludwiczak
Wojskowa przecięła Grunwaldzką. Kierowcy nie muszą już objeżdżać Ronda Jeziorańskiego

W poniedziałek o godz. 15:00 została wprowadzona nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Grunwaldzkiej. Od teraz, jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu kierowcy mogą jechać cały czas prosto ulicą Wojskową na odcinku od Marcelińskiego do Wyspiańskiego, przecinając tory tramwajowe. Dzięki temu, zmotoryzowani nie muszą już objeżdżać naokoło ulicy Grunwaldzkiej przez Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Prace remontowe w tym rejonie Łazarza, które rozpoczęły się 28 września dobiegły praktycznie końca. Drogowcy wymienili już nawierzchnię i asfalt, przesunęli przystanek tramwajowy i uruchomili nową sygnalizację świetlną. Równocześnie otwarto niewielki fragment drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Ścieżka dla cyklistów łączy się z tymi, prowadzącymi wzdłuż ulicy Wyspiańskiego, Przybyszewskiego i Bukowskiej.

Zakończony remont skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Wojskowej ma przede wszystkim związek z planowaną za pół roku generalną przebudową Ronda Jeziorańskiego. Według planów wytyczony zostanie objazd prowadzący ulicami Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową, Marcelińską do Przybyszewskiego.
Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego musi zostać przebudowane, gdyż ma złą geometrie i niekorzystny układ drogowy. Po przebudowie nowe rondo ma mieć łagodniejsze łuki i dodatkowe pasy ruchu. Ponadto wymienione mają zostać tory i trakcja tramwajowa.


R E K L A M A

Komentarze (3)

16-12-2009 13:51:21
Slawek
jestem ciekaw dlaczego montuje sie te przyciski do zmiany swiatel, to jakas nowa forma wyrzucania publicznych pieniedzy, czy dodatkowego utrudniania zycia pieszym? Na glogowsma/limanowskiego tez sa takie, ale dzialaja automatycznie i trzeba kwitnac czekajac na przejscie. kiedys nie musialem dodawac paru minut na zakupy robione w poblizu, teraz jak mam isc na druga strone glogowskiej to mi sie odechciewa.
14-12-2009 21:04:00
max
Co ty chcesz MONI od tego punktu ksero? Najlepsze wrażenie robi to drzewo w środku :-)
14-12-2009 20:34:59
MONI
Szkoda, że przy okazji remontu chodnika na Grunwaldzkiej nie zlikwidowano na narożniku obrzydliwego punktu ksero z drzewem i dziwakiem właścicielem w środku .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: