Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni zlikwidowali "Targowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni zlikwidowali "Targowe"
24-02-2021 08:06   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę ws. likwidacji Rejonu Targowe. Zmienił się również statut Rady Osiedla Św. Łazarz.

Już w lipcu Rada Osiedla Święty Łazarz podjęła decyzję o likwidacji Rejonu Targowe.

– Rejon Targowe został utworzony jako jednostka niższego rzędu na terenie Osiedla św. Łazarz, znajdujący się w obrębie ulic: Bukowska-Grunwaldzka-Dworcowa-Głogowska-Berwińskiego-Matejki-Siemieradzkiego-Ułańska-Wyspiańskiego-Przybyszewskiego stanowi obecnie integralną część Osiedla Św. Łazarz. Wyodrębniony rejon ma obecnie znaczenie wyłącznie historyczne. Jego istnienie nie ma uzasadnienia przestrzennego (np. granica rejonu rozdziela zabytkowy kwartał zabudowy Johow-Gelände) ani społecznego, gdyż mieszkańcy ww. obszaru identyfikują się z Osiedlem św. Łazarz. Ponadto Rada Osiedla św. Łazarz podejmuje uchwały i tworzy budżet dla całego obszaru osiedla – przekonywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W ubiegłym tygodniu podobną decyzję podjęli poznańscy radni.

– Rada Osiedla Św. Łazarz wnosi o zniesienie jednostki niższego rzędu – Rejonu Targowe. W uzasadnieniu do uchwały w sprawie wniosku o likwidację Rejonu Targowe Rada Osiedla wskazała, że rejon znajdujący się w obrębie ulic: Bukowska – Grunwaldzka – Dworcowa – Głogowska – Berwińskiego – Matejki – Siemieradzkiego – Ułańska – Wyspiańskiego – Przybyszewskiego stanowi obecnie integralną część Osiedla Św. Łazarz. Podkreślono ponadto, że wyodrębniony rejon ma obecnie znaczenie wyłącznie historyczne, a jego funkcjonowanie nie ma uzasadnienia przestrzennego (np. granica rejonu rozdziela zabytkowy kwartał zabudowy Johow-Gelände) ani społecznego, gdyż mieszkańcy ww. obszaru identyfikują się z Osiedlem Św. Łazarz – wyjaśniał podczas sesji Rady Miasta Poznania Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

W listopadzie przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, podczas których nie wzniesiono żadnych propozycji, opinii oraz uwag.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Poznania zgodziła się na likwidację Rejonu Targowe i zmianę statutu Rady Osiedla Św. Łazarz, wykreślający punkt: "Tworzy się na terenie Osiedla następujące jednostki niższego rzędu „Rejon Targowe” – obejmujący dotychczasowy obszar Osiedla Targowego".

Za było 25 radnych, 4 radnych było przeciw (głównie z PIS: Przemysław Aleksandrowicz, Krzysztof Rosenkiewicz, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk). Od głosu wstrzymało się 4 radnych: Lidia Dudziak, Michał Grześ, Ewa Jemielity i Mateusz Rozmiarek.

Źródło: UMP


Komentarze (4)

26-02-2021 20:09:40
RAN
Może państwo radni pomyśleliby o zwiększeniu ilości koszy na śmieci na ulicach Łazarza. Na ulicach wokół Targów Poznańskich znajdują się po jednym koszu na śmieci.Wcześniej na ul.Orzeszkowej,Konopnickiej, Śniadeckich czy Matejki itd. było po kilka koszy na śmieci.Teraz po jednym.Uważam,że przy każdym parkometrze powinien znajdować się jeden kosz na śmieci. Proszę przejść okolice Żabki na rogu ul.Orzeszkowej.Tam leży kilkanaście butelek "małpek" petów papierosów i papierków od słodyczy.Jeszcze niedawno stał tam kosz na śmieci -teraz już NIE!!!!!Nie dziwmy się, że Poznań staje się brudnym miastem,kiedy nie ma gdzie wyrzucić śmieci, bo brak koszy. Może któryś radny przeczyta ten komentarz i zajmie się tym problemem???????????
25-02-2021 18:56:23
Łazarz
Chodnik i nowe drzewa na Iłłakowiczówny ( częściowo z SPP), Chełmońskiego , remont placu zabaw przy tej ulicy, chodniki i nowe drzewa na Wojskowej . Nowe chodniki na Orzeszkowej, Konopnickiej, Matejki ze środków Strefy Parkowania ,te prace zostały wykonane w poprzednich kadencjach ,wtedy w radzie zasiadała duża reprezentacja mieszkańców dawnego Osiedla Targowe i zgodnie z przepisami należało część budżetu przeznaczyć na prace na tym terenie. Teraz gdy nie ma rejonu nie będzie wymogu przeznaczania wydzielonej części budżetu na ten teren. Modernizacja placu Nowakowskiego została wykonana z przygotowanego przez Zarząd Osiedla zwycięskiego miejskiego grantu dla osiedli.To tylko dla przypomnienia drobne informacje .
25-02-2021 11:58:00
mikołaj
@targowe co do konsultacji to prawda, jako mieszkaniec rejonu nic nie wiedziałem. Mimo tego nie zgodzę się z Pani/Pana opinią - w ostatnich latach w tym obszarze zrealizowano sporo inwestycji - chodniki i nowe drzewa na Iłłakowiczówny, remont placu zabaw przy tej ulicy, remont placu Nowakowskiego, zieleń na Białej/Niecałej, chodniki i nowe drzewa na Wojskowej , chodniki na Orzeszkowej/Konopnickiej. A w związku z uruchomieniem SPP uwolnione zostaną fundusze na kolejne drobne, ale ważne inwestycje.
24-02-2021 09:32:40
targowe
W listopadzie przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, podczas których nie wzniesiono żadnych propozycji, opinii oraz uwag. - ciekawe kto o nich wiedział bo do nas żadne informacje nie dotarły.Teraz to już nikt o Targowym nie będzie pamiętał.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: