Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej jest bezpieczniej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej jest bezpieczniej?
15-02-2021 12:49   Janusz Ludwiczak
– Zmiany, które zaszły tam przez ostatnie dwa lata, jak wynika z naszych statystyk, miały realny wpływ na bezpieczeństwo w 2020 roku – mówi komisarz Przemysław Kusik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który twierdzi, że na ulicy Głogowskiej jest bezpieczniej.

Poznańska policja podsumowania działania przeprowadzane na ulicy Głogowskiej, która przez lata była uważana za jedną z najniebezpieczniejszych w mieście.

– W roku 2018 zginęły tam 3 osoby, a w 2019 - 1. Teraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Poznaniu podsumował to, co udało się wypracować, aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Rzecz jasna, że na tym nie koniec naszych działań, ale pewne zmiany, które zaszły tam przez ostatnie dwa lata, jak wynika z naszych statystyk, miały realny wpływ na bezpieczeństwo w 2020 roku – powiedział komisarz Przemysław Kusik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W zeszłym roku, w porównaniu do lat poprzednich, znacząco spadła również liczba kolizji drogowych. W 2020 roku było ich 264, w 2019 – 363, a w 2018 – 379.

– Należy wziąć pod uwagę, że mówimy o odcinku drogi, który ma prawie 8 km, a prawie ⅓ przebiega przez teren zabudowy śródmiejskiej Górczyna i Łazarza – zaznacza komisarz Przemysław Kusik z poznańskiej "drogówki".

Zdaniem policji Głogowska została zdetronizowana przez ul. Hetmańską i Grunwaldzką, gdzie w zeszłym roku odnotowano najwięcej wypadków i zdarzeń drogowych.

– We współpracy z Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu i Miejskim Inżynierem Ruchu dążyliśmy do tego, aby zakazać skrętu w lewo w ul. Berwińskiego, zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych poprzez postawienie słupków, czytelne oznakowanie miejsc parkingowych, odświeżenie znaków poziomych i pionowych, ustawić sygnalizację świetlną na aktywną całą dobę (światła nie zmieniają się w pulsacyjne) i wyznaczyć stałe miejsca do kontroli drogowych, oznaczone odpowiednio znakami poziomymi i pionowymi – przekonuje komisarz Przemysław Kusik.

Od października ulica Głogowska została zwężona do jednego pasa ruchu pomiędzy Parkiem Wilsona a kościołem Matki Boskiej Bolesnej (od Berwińskiego do Stablewskiego, a w kierunku centrum od Potockiej do Kanałowej). Wcześniej na całym łazarskim odcinku Głogowskiej wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h.

– Staramy się utrzymywać drożność na świeżo wyznaczonych pasach dla rowerów. W ten rejon były skierowane specjalnie dedykowane patrole drogówki. Policjanci byli tam codziennie. Zarówno w dzień, jak i w nocy – podsumowuje komisarz Przemysław Kusik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca potrącił pieszą na Głogowskiej. Policja poszukuje świadków

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie dwóch samochodów na Głogowskiej

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie samochodu ze skuterem na Głogowskiej


Komentarze (9)

20-02-2021 13:36:10
Pieszy Miejski
https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=14685 jak widać nie jest. Nagraliśmy ponownie i pomierzyliśmy przekroczenia prędkości. 29% jedzie przepisowo.
19-02-2021 10:11:30
pieszy
Na Głogowskiej jest bezpieczniej, tak szczególnie na chodnikach. Rowerzyści nie korzystają z wyznaczonej drogi tylko nadal śmigają po chodnikach narażając pieszych na staranowanie .Szczególnie dostawcy jedzenia.A przecież zwężenie miało ich przenieść na jezdnię.
16-02-2021 13:59:03
pyrka
Od października ulica Głogowska została zwężona do jednego pasa ruchu pomiędzy Parkiem Wilsona a kościołem Matki Boskiej Bolesnej - czyli zmniejszenie ilosci wypadków w latach ,2019 i 9 miesięcy 2020 to nie zasługa zwężenia tylko jak piszą inni sątego inne przyczyny.
16-02-2021 13:56:05
mieszkaniec chlodna
Bezpieczniej - przecież to wydumane historie o ulicy która zabija.O ile pamiętam to 1 wypadek był z winy kierowcy a pozostałe 3 z winy pieszych.4 wypadki śmiertelne w ciągu 3 lat to nie jest żaden rekord, olbrzymi żal tych osób ale popatrzmy na inne ulice Poznania , npGrunwaldzka,Hetmańska.Warto też pamiętać o tym że większość kolizji miała miejsce przy wiadukcie.
16-02-2021 10:18:34
M>M
Bezpieczniej, bo ruch samochodów ciężarowych i autobusów PKS przeniósł się na ul Kolejową, bo wg tych kierowców na Głogowskiej pasy za zbyt wąskie by mogli się tam poruszać. Żenada. Za to kolejne pasy dla rowerzystów tyle zmieniły, że rowerzyści jeżdżą po chodniku wzdłuż Głogowskiej. Pomysłodawcy tych rozwiązań niech stukną się w czoło.
15-02-2021 18:50:30
Łazarzanin
Ruch jest też mniejszy - nie ma targów, szkoły i studia zdalnie, itd...
15-02-2021 13:52:43
Głos z Małeckiego
Może policja zajęłaby się kierowcami na odcinku Dworzec Zachodni-Śniadeckich (w kierunku Łazarza). Ograniczenie do 40 km/h jest tam fikcją. Myślę, że większość samochodów jedzie tam raczej 70-80 km/h. "Najlepsi" cisną już od Mostu Dworcowego.
15-02-2021 13:52:43
ja2
@max - i tak, i nie. Generalnie można powiedzieć, że ruch był mniejszy (w okresach lockdownu), aczkolwiek udział procentowy przemieszczających się samochodem wzrósł (ludzie się bali jeździć komunikacją miejską, itp.).
15-02-2021 13:17:19
max
W zeszlym roku byla pandemia, ruch był mniejszy. To tak samo jskby podawać ilość pasażerów mpk
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: