Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Michał Zieliński nowym wojewodą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Michał Zieliński nowym wojewodą
03-02-2021 07:08   Janusz Ludwiczak
"Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję" – powiedział pierwszego dnia pracy Michał Zieliński, nowy wojewoda wielkopolski.

Po kilku tygodniach wakatu poznaliśmy w końcu nazwisko nowego wojewody. Został nim Michał Zieliński.

Nowy wojewoda ma 48 lat, pochodzi z Szamotuł. Michał Zieliński z wykształcenia jest ekonomistą. Do tej pory był dyrektorem wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był zastępcą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu.

– Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję – powiedział nowy wojewoda, Michał Zieliński.

Nowy wojewoda chce przede wszystkim zająć się walką z pandemią i wyjaśnić sprawę tzw. Zamku w Stobnicy. Michał Zieliński zapowiedział również, że chce dobrze współpracować z samorządowcami.

– Będę pracować tak, aby nasze województwo od Piły, przez Poznań do Gniezna, od Konina po Leszno rozwijało się w sposób zrównoważony i miało godnego reprezentanta. Moja działalność nakierowana jest na to, aby Wielkopolanie byli zadowoleni z pracy urzędu wojewódzkiego. Powinien tak samo podchodzić każdy burmistrz, wójt, prezydent miasta, w służbie dla obywateli danego miasta – zaznaczył wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Nowy wojewoda jest szefem pilskich struktur PIS. W 2019 r. startował w wyborach do parlamentu, jednak nie udało mu się zdobyć mandatu. Michał Zieliński związany jest z Obornikami, gdzie jest działaczem sportowym i założycielem Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego.

Dodajmy, że Łukasz Mikołajczyk, wcześniejszy wojewoda, którym był nieco ponad rok został odwołany przez premiera w połowie grudnia na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego. Powodem dymisji był wniosek w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy.


R E K L A M A

Fot: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

ZOBACZ TAKŻE: Wojewoda odwołany!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: